Архив новостей

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Законопроект №3200-1 — громадськість перемогла мисливську мафію!!!

«Зелений Фронт» щиро дякує усім, хто приєднався до нашої кампанії з боротьби проти прийняття ганебного, недолугого та екологічно шкідливого законопроекту №3200-1, який було внесено у Верховну Раду України на самому початку карантину. Ми дякуємо і тим громадським активістам, які підписали наше звернення, і тим, які поширили його в соціальних мережах, а також тим, які виступили проти законопроекту паралельно з нами. Також ми щиро вдячні «Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС» та «Платформі Східного партнерства», які підтримали цю ініціативу і солідарно виступили проти цього законопроекту. Перемога — це свідчення того, що згуртована дія громадськості може зупинити і відвернути будь-яку екологічну небезпеку, треба тільки частіше об’єднувати зусилля та координувати свої дії.

Для тих, хто не в темі, нагадаємо, що 17 березня цього року від депутата Сергія Литвиненка у Верховну Раду України надійшов законопроект №3200-1, який, у разі прийняття мав, привести до страшних і непоправних наслідків. Цей законопроект передбачав багато дурні, зокрема, планував дозволити полювання в національних парках та заказниках, передавати зброю від одного мисливця до іншого, пропагувати мисливство в дитячих садочках та школах тощо. Найогиднішим в цьому законопроекті було те, що відверто антиекологічні, браконьєрські по суті норми були перемішані з дійсно потрібними для прийняття, актуальними пропозиціями, здебільшого переписаними з іншого законопроекту №3200, який було подано раніше, і який не мав суттєвих вад. Таким чином, подаючи законопроект №3200-1, його автори фактично зводили нанівець усі покращення законодавства в галузі захисту мисливських тварин, більше того, порушували взяті Україною на себе обов’язки в межах цілої низки природоохоронних міжнародних конвенцій та договорів.

Як тільки інформація про законопроект була поширена Верховною Радою, наша організація зробила та оприлюднила прискіпливий аналіз кожної з запропонованих норм (цей аналіз став основою нашого відкритого звернення до Верховної Ради України та, зокрема, Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування) (https://www.facebook.com/oleg.peregon/posts/2876790959101836, https://maidan.org.ua/2020/04/pro-han-bu-poliuvannia-ta-karantyn/).  Відразу ж наше звернення підтримало більше півсотні громадських організацій, через складності в роботі парламенту, викликані карантином, було невідомо, коли саме парламентарі розглядатимуть відповідні законопроекти, отже, на збір підписів ми змогли виділити лише одну добу, за яку надійшло 52 підписи, серед яких — керівників та активістів багатьох відомих громадських експертних екологічних організацій. Ці підписи разом зі зверненням були направлені у Верховну Раду України, але багато бажаючих підтримати звернення, не встигли цього зробити, і, за нашою пропозицією, вони направили аналогічні листи від себе особисто (або від своїх організацій), за нашими підрахунками, таких підписів було ще біля 50. На жаль, комунікація з Верховною Радою не виявилася простою, незважаючи на логіку та здоровий глузд, канцелярія парламенту повернула відкриті звернення з посиланням на норми законодавства, які стосуються «звернень громадян» (ігноруючи при цьому факт, що відкриті звернення є розповсюдженими в пресі публічними зверненнями громадських активістів до ВРУ, і мають бути передані не як персональний лист однієї особи, а як подання від суспільства). Тож, з боєм, але перемогти бюрократію вдалося, і наші звернення з підписами громадських активістів та експертів, науковців та журналістів з усієї держави все ж таки були передані керівництву Верховної Ради України та профільному комітету.

Дуже зворушливою виявилася реакція колег по «Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС», членом якої є «Зелений Фронт». Одноголосно, майже за добу, без будь-яких суперечок або зауважень і наша Робоча група 5, і вся Платформа встала на захист довкілля, європейських природоохоронних цінностей та традицій.

Не менш важливу роль зіграли й журналісти, які широко висвітлювали ганебний законопроект та надали ситуації великого суспільного розголосу.

Фінал цієї історії — засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування 20.05.2020 року. Підбадьорені громадською підтримкою, члени комітету прийняли рішення відхилити сумнозвісний проект №3200-1 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc77_1?pf35401=527648&pcaption=%C2%E8%F1%ED%EE%E2%EE%EA%20%EA%EE%EC%B3%F2%E5%F2%F3%20%2020.05.2020), а деякі елементи нашого звернення знайшли своє відображення у Висновку науково-експертного управління Верховної Ради України (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc34?id=&pf3511=68414&pf35401=527264), який теж є негативним. «Цього разу — відбилися!» — Пише в своєму блозі один з найвідоміших українських журналістів-екологів Олег Листопад. Що він має на увазі? Наводимо цитату з власного відкритого листа до Парламенту:

«Давайте зробимо швидкий та неповний ретроспективний аналіз аналогічних ідіотських законопроектів за недавні часи історії України. Ось він:

13.02. 2013 р., законопроект №2286 «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо екологічного та мисливського туризму)», автор: Барвіненко В. Д. Відхилено.

07.04. 2011 р., законопроект №8360 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» (щодо визначення понять екологічний та мисливський туризм)», автори: В. В. Каплієнко, І. О. Рибаков та В. Г. Камчатний. Відхилено.

2011 р, законопроект №8405 «Проект закону про внесення змін до Закону «Про природно-заповідний фонд України» (щодо зони антропогенних ландшафтів)», автори: І. Рибаков, В. Каплієнко, Г. Задирко, М. Комар та В. Камчатний. Майже точна копія попереднього закону подана тими самими депутатами. Знятий з розгляду.

02.12. 2010 р, законопроект №7421 «Проект закону про внесення змін до Закону «Про природно-заповідний фонд України» (щодо зони антропогенних ландшафтів)», автори: Володимир Каплієнко, Ігор Рибаков та Валерій Камчатний. Доля така сама.

22.10.2010, законопроект №7288 «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», автори: В. Макеєнко та Л. Климов. Проект відкликаний авторами під тиском громадськості.

19.03. 2010 р, законопроект №5283 «Про мисливське господарство та полювання» (щодо регулювання чисельності великих бакланів)», автор: Володимир Литвин (закон передбачав вбивство рідкісних тварин). Проект відкликано автором під тиском експертної громадськості.

Відтепер до імен депутатів-руйнівників природи доєдналося ім’я такого собі Сергія Литвиненка…»

Коли чекати наступного нападу на заповідники та заказники, на українську природу? Чи зможемо ми, екологи та екологісти, так ефективно об’єднатися і наступного разу? Чи не схаменеться після всього цього мисливська мафія? Питання залишається відкритим…

Залишається подякувати депутатам, що все ж таки почули голос розуму і відхилили ганебний законопроект. Втім, було б значно краще, якби депутатський корпус був таким, щоб подібні законопроекти взагалі ніколи не виникали!

Олег Перегон, ГО «Зелений Фронт»

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>