Архив новостей

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

З тривогою і любов’ю до краси

Розвиток цивілізації призвів до того, що все більшій кількості рослин і тварин загрожує вимирання. Процес господарського освоєння охоплює нові і нові території, а це призводить до загибелі як окремих видів, так і до руйнування екосистем. Крім зникнення окремих видів, відбувається зменшення абсолютної чисельності більшості видів рослин і тварин. А це призводить до загрози їх існуванню. Щоб забезпечити збереження виду, його численність повинна складати в середньому не менше як 1000 особин. Зменшення чисельності веде до зменшення генотипної різноманітності. Кожен вид має унікальний набір генів — носіїв спадковості. Для збереження життєдіяльності популяції необхідно зберегти найповніший обсяг їх внутрішньовидової мінливості. Видатний вчений М.І. Вавілов вчив, що одним з найважливіших завдань ботанічної науки є збереження повного набору генів певного виду. За допомогою генної інженерії можна використовувати будь-який з існуючих генів. Знищивши будь-який з видів живих організмів, ми відрубуємо одну з гілок еволюції. на яку природа затратила не одну тисячу років.

Особливо страждають від знищення квіти, що цвітуть ранньою весною. Люди зривають їх для букетів та продажу. Ранньоквітучі рослини дуже важливі для існування всієї екосистеми, оскільки дають їжу для комах, які рано  пробуджуються. зігріти першими весняними променями сонця. Знищуючи весняні квіти, ми знищуємо комах, котрі опилюють сади і лани, що призводить до зменшення врожаю і іншим негативним  наслідкам.

Ставлення людства до природи можна поділити на «вік пошуку» — коли люди довели, що вміють знаходити приховані багатства своєї планети, на «вік експлуатації» — коли людство продемонструвало велику майстерність у використанні цих багатств. Тепер настав «вік збереження», в якому людина ще не виявила достатнього таланту відновлювати витрачені ресурси.

Настала пора захищати всі ділянки лісу, кожне дерево. На рослини треба дивитися як на необхідну ланку в існуванні життя — не лише людини, а й усіх живих істот.

Не треба зривати лісові та польові квіти — вони швидко в’януть і замість краси ми отримуємо сміття. Не купуйте дикорослі квіти. бо цім ви підтримуєте знищення природи. Якими б не були юридичні закони, вони не збережуть природу так, як свідома турбота кожної людини, її конкретні діла.

Олена Головко, «Зелений Фронт»

П.С. Наша громадська організація відзняла декілька відеороликів соціальної реклами, спрямованих на захист наших рідкісних видів ранньоквітучих рослин — першоцвітів. Ми просимо всіх небайдужих та свідомих людей сприяти тому, щоб наші відеоролики подивилося якомога більше людей. Розмістіть їх на своїх веб-сторінках, розмістіть у сітці телеканалів, покажіть дітям та знайомим! Лише спільними зусиллями ми зможемо захистити природу!

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>