Архив новостей

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Якщо екоінспекція не може, поліція не хоче – суд допоможе!

Продовження історії з засміченням території ЦПКіВ ім. М. Горького м. Харкова яка тягнеться спочатку його реконструкції – тобто з 2011року.
Шевченківський РВ ГУНП України в Харківській області традиційно відмовився вносити повідомлення про корупційне правопорушення до ЄРДР, а робить лише відмітку до журналу Єдиного обліку. Це означає, що справу спустять дільничному, щоб через місять або десять днів можна було її закрити з приміткою: не знайшли, не встановили і т.п. Сповіщати при цьому заявника, теж традиційно, не обов’язково.
Але Дзержинський районний суд м. Харкова вирішив інакше, задовільнивши скаргу слідчому судді, Ухвала суду додається.

Скарга на бездіяльність Шевченківськоко районного вітділку головного управління Національної поліції в Харківській області
18 червня 2020 р. я звернувся до Шевченківськоко РВ ГУНП України в Харківській області із заявою (повідомленням) про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України (копія долучається). Проте жодних дій, спрямованих на внесення наданих мною відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.
У вищевказаній заяві було зазначено про те, що державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Харківської області – Гончаренко Ігор Олександрович, головний спеціаліст відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, зловживаючи службовим становищем, відмовився обстежувати територію ЦПКіВ ім. М. Горького м. Харкова та фіксувати порушення вимог природоохоронного законодавства України в частині дотримання вимог законодавства щодо поводження з відходами.
Враховуючи наведене, я просив: прийняти заяву про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України; внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань; невідкладно розпочати досудове розслідування, у формі попереднього слідства, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України та встановити особи винні у скоєному злочині; повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового  розслідування.
Згідно ст. 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Однак  Шевченківський відділ поліції ГУНП в Харківській області, всупереч ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність.
Я dважаю, що відомості, викладені мною в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви вноситись до ЄРДР.
Згідно ст. 306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
Згідно ст. 307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України, –
ПРОШУ:
Зобов’язати Шевченківський відділ поліції ГУНП в Харківській області, прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України.
ДОДАТКИ:
1. Копія заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення за ч 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України від 18 червня 2020 р.


Посилання на фото-відео матеріали в мережі інтернет:
Харьков, парк Горького как свалка ТБО
парк Горького, за хоз. двором и футбольными полями
Мусор по харківськи, парк кой-кого
Позапланові заходи державного нагляду

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>