Архив новостей

Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Відкрите звернення харківським правоохоронцям + відео

Начальнику ГУ МВС України у Харківській області

генерал-майору міліції Дмитрієву А.А.

Відкрите звернення

Шановний Анатолій Анатолійович! В ці дні у Харкові відбуваються масові правопорушення, пов’язані з торгівлею ранньоквітучими рослинами, занесеними у Червону книгу України, зокрема: тюльпаном дібровним, черемшею (ведмежою цибулею), іншими рідкісними квітами. Ці рослини незаконно збираються зловмисниками у природних лісах Харківської області та самого міста Харкова (зокрема, на території пам’ятки природи Сокольники-Помірки, що у Харківському Лісопарку). А через кілька тижнів такий саме масовий характер матиме торгівля іншими червонокнижними рослинами, притаманними для нашого регіону: рябчиками руським та шахматним, сон-травою тощо.

Такі дії правопорушників-торгівців порушують цілу низку законів України, зокрема Закон «Про Червону книгу України» (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3055-14), який забороняє видобуток, збір та будь-які операції купівлі-продажу рідкісних рослин з метою отримання прибутку. Постанова КабМіну України №1030 від 07.11.2012 (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1030-2012-%D0%BF/page3) встановлює розмір шкоди, яка наноситься державі при знищенні однієї рослини. За один екземпляр (квітку) тюльпана дібровного або рябчика шахового, малого або руського, сон великий порушник має сплатити 49 гривень, а за черемшу (цибулю ведмежу) — 62 гривні.

В Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття 88-1 «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу», покарання по ній: «накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page4). А статті 159-160 КУпАП стосуються правил торгівлі (які неминуче порушуються під час продажу заборонених квітів) (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80731-10/page8).

Однак, на жаль, останнім часом міліція Харкова перестала адекватно реагувати на ці правопорушення. Розпочата ще у лютому всеукраїнська операція «Першоцвіт» на Харківщині фактично зупинена. Щодня ведеться безкарна торгівля червонокнижними першоцвітами просто у центрі міста, біля скляного виходу зі станції метро «Університет», біля виходів станції метро «Пушкінська», Центральному ринку, ринку біля станції метро Героїв Праці, багатьох інших місцях. Інколи поведінка співробітників міліції, які «старанно не помічають» правопорушників-квіткарів наводить на думку про корупційну змові між ними та браконьєрами.

Просимо Вас вжити невідкладних заходів для порятунку рослин, які опинилися на межі зникнення, адже якщо ми втратимо ці квіти — ми втратимо і природу, невід’ємною складовою якої вони є!

Причин неефективності роботи міліції щодо захисту рідкісних рослин — декілька.

1 — недостатня обізнаність співробітників міліції у цій тематиці. З правоохоронцями не проводяться відповідні інструктажі, зайняття, їм не готують пам’ятки, де були б зображення рідкісних квітів, які зловмисники незаконно продають у Харкові та області.

2 — відсутність ефективної взаємодії між міліцією та Державною екологічною інспекцією у Харківській області, а існуючі інструкції з взаємодії є давно застарілими та формальними, якщо обмін інформацією й відбувається, то лише з ініціативи окремих свідомих співробітників міліції, системного характеру він, на жаль, не має.

3 — правоохоронці не розуміють важливості цієї роботи, не документують правопорушення та злочини у цій сфері, навіть не складають протоколів. Вони просто «ганяють» злодіїв з місця на місце, не вникаючи у сутність справи. Давайте вдумаємося в те, що відбувається. Фактично цілий день торгівці забороненими квітами знаходяться на «робочих місцях», здійснюючі торгівлю. Отже, існує явна змова між ними та тими правопорушниками, які здійснюють збір цих рослин (одна з останніх ділянок зростання тюльпана дібровного, наприклад, знаходиться у Харківському лісопарку), їхнє транспортування до місця торгівлі тощо. Отже, ми маємо справу з розгалуженим злочинним угрупуванням, яке, між іншим, спирається на корупційну складову, зокрема, на камери ЗМІ торгівці червонокнижними першоцвітами неодноразово говорили, що, мовляв «ми вже про все домовилися з міліцією», навіть суми оприлюднювали: 300-400 гривень за добу. Якщо ми порахуємо збитки державі, які має відшкодовувати кожен з таких негідників, то побачимо, що вони дуже й дуже суттєві. Наприклад, особа, яка має при собі 3 букети по 30 екземплярів тюльпана дібровного має відшкодувати державі шкоду розміром у 3*30*49=4410 гривень. А якщо на руках у особи 10 букетиків (саме стільки тримає при собі більшість торгівців), то сума збитків складає 10*30*49=14700. А це вже тягне на кримінальну відповідальність. Хоча б одне показове покарання зловмисника-квіткаря надовго зупинило б повторення цих правопорушень. За всі ці роки міліція жодного разу не оформила документи та навіть не спробувала стягнути ці суми з браконьєрів!

4 — міліціонери не вилучають незаконно зірвані квіти у зловмисників. Це — абсурдна ситуація. Злодія запрошують в міліцію, проводять з ним бесіду, інколи — штрафують за порушення правил торгівлі, але залишають при ньому об’єкт незаконної торгівлі, ось він і йде торгувати далі. Закон передбачає вилучення об’єкту торгівлі, але правоохоронці чомусь цього не роблять, чим провокують порушника на продовження правопорушення.

5 — не проводиться координація між підрозділами ГУ МВС України у Харківській області та громадськістю, екологічними установами області. Скоординувавши зусилля на етапі збору інформації та її реалізації — проводячи спільні рейди, заходи по місцях, де громадянами виявлені факти незаконної торгівлі. Також до співпраці можна залучити викладачів та студентів ботанічних учбових закладів обласного центру.

6 — не проводиться оперативна робота щодо виявлення мережі нелегальної торгівлі, їхніх спільників та членів злочинних угрупувань. Навіть нетривале дилетантське спостереження за торгівцями дозволяє побачити, де та як вони зберігають великі партії квітів, як поплічники підвозять додаткові партії квітів для продажу тощо. Навіть невеличка робота у цьому напрямку дасть результат: дозволить зупинити це правопорушення.

7 — слабке реагування на заяви екологічних активістів та звичайних громадян. На наші звернення щодо торгівлі рідкісними рослинами міліція реагує мляво, заходи реагування обмежуються формальними, неефективними діями.

Пропонуємо:

1). Негайно провести інструктажі з особовим складом міліції громадського порядку про правопорушення, пов’язані за знищенням рідкісних та зникаючих рослин, існуючу нормативну базу з цього приводу та складання важливих документів (щоб навчити міліціонерів складати протоколи).

2). Негайно розповсюдити наказ про обов’язкове вилучення у торгівців об’єктів незаконної торгівлі — квітів, що внесені до Червоної книги.

3). Посилити вимоги щодо відсотку доведення до суду справ з торгівлі червонокнижними видами рослин, відшкодування шкоди державі, розкриття мереж постачання цих квітів на ринки, унеможливлення корупційних проявів цих злочинних угрупувань против співробітників ГУ МВС України у Харківській області.

4). Розробити інструкцію зі взаємодії між ГУ МВСУ в ХО та Держекоінспекцією у Харківській області, залучення громадськості до цієї роботи.

5). Публічне показове покарання декількох зловмисників з широким розповсюдженням цієї інформації. Публічне покарання співробітників міліції, які брали хабарі від цих «квіткарів».

6). Посилення контролю за порушеннями правил торгівлі на територіях станцій Харківського метрополітену та ринків міста Харкова.

З повагою, голово КР ГО «Зелений фронт»                                          Олег Перегон

24.04.2015 р.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>