Архив новостей

Май 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Відкрите звернення ГО «Зелений Фронт» щодо бездіяльності уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Серед базових прав людини, тих, які є гарантованими «Загальною декларацією прав людини» від 1948 року, є такі, як право на життя (ст. 1), право на вільний доступ до інформації (ст. 19) та її розповсюдження. Окрім того, право безпечне для життя і здоров’я довкілля та отримання інформації про стан довкілля гарантується статтею 50 Конституції України. Низка міжнародних конвенцій та договорів, підписаних та ратифікованих нашою державою, нормативних актів самої України гарантує широкий спектр екологічних прав громадянам. Натомість більша частина з них ще й досі залишається лише не папері.
Ця історія почалася ще у квітні 2014 року, коли член Координаційної Ради ГО «Зелений Фронт» Ігор Гуденко звернувся до харківського міського голови з Запитом на доступ до публічної інформації по Генеральному плану міста Харкова (додається). Ця інформація має велике екологічне значення, адже стосується подальшої долі зелених насаджень міста, поводження з ними. На жаль, права нашого координатора були порушені посадовцями міста.

Звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Лутковської Валерії Володимирівни
Гуденко Iгоря Григоровича
від “ 10 ” грудня 2015 року

Мною, ще у квітні 2014 року, був поданий Запит на інформацію по генеральному плану м. Харкова на ім’я харківського міського голови та до департамента містобудування, архітектури та генерального плану . Запит був задоволений частково: з генеральним планом м. Харкова ознайомитись дали, копіювати – ні, мотивуючи це тим, що гриф для службового користування ще не знято.
30.11.2015 я з товаришами намагався зробити фотокопії проекту внесення змін до генерального плану м. Харкова від 20.09.2011р., але нам відмовили, мотивуючи це тим, що «ДІПРОМІСТО» , як виконавець проекту, досі не зняло з нього гриф «ДСК». Мною з цього приводу була викликана поліція та написано повідомлення про злочин. Працівники департаменту містобудування у своє виправдання наводять постанову Кабінету Міністрів України від 27.11.1998 року № 1893, та відповідь СБУ від 28.04.2014.
Такі дії харківських працівників департамента містобудування та проектантів «ДІПРОМІСТО» є прямим порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343; 2014 р., № 1, ст. 4), витримки:
1) частину одинадцяту статті 17 викласти в такій редакції:
«11. Матеріали генерального плану населеного пункту не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу. Матеріали генерального плану населеного пункту надаються за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
2) абзац перший частини сьомої статті 19 викласти в такій редакції:
«7. Матеріали детального плану території не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі. Загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу. Матеріали детального плану території надаються за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Гриф «Для службового користування» чи інші грифи, що передбачають обмеження доступу до документа або інформації в ньому, які були надані до набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім грифів секретності, втрачають чинність, а відповідні документи підлягають розкриттю та наданню на запит, через один рік після набрання чинності цим Законом, якщо зазначені грифи не були переглянуті та підтверджені відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Закон набрав чинності 20.04.14, відповідно річний термін збіг 20.04.15
З цього часу має забезпечуватись доступ до генпланів не залежно від того, на підставі якого рішення він обмежувався у доступі грифом ДСК. Отже гриф ДСК станом на 21.04.2015р. мав бути знятий.
Враховуючи вищевикладене ПРОШУ:
Забезпечити негайний вільний доступ та копіювання генерального плану м. Харкова (з останніми змінами) у тому числі через мережу інтернет.
Додаток: листування з органами місцевого самоврядування.
З повагою, Гуденко Ігор Григорович
Відповідь прошу надати мені за адресою: м. Харків … у відведений законом строк.

Звернення Гуденко I. Г. від 10.12.2015 p. надійшло до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковської Валерії Володимирівни 10.12.2015 p. та було зареєстровано за вх. № Г256871.15/20. З моменту отримання останнього листа від 14.01.2016 р. № 11/16-000601.16/ЗІ-30 ніяких відповідей про хід справи він не отримав, хоча на протязі останніх трьох місяців неодноразово звертався до виконувача по справі – Кумеда Валентина Аркадіївна. Також надсилав електронного листа з аналогічним запитом 13 травня 2016р. на електронну адресу омбудсмена hotline@ombudsman.gov.ua
Звертаючись до омбудсмена, ми чекали на захист наших порушених прав та сподівалися, що цей захист змусить збанкрутілу  харківську міську владу, що лише випадково залишилася як уламок минулого режиму, принаймні поважати базові права людини, не приховувати від містян екологічно значущу інформацію. Але замість всього цього ми отримали… ми нічого не отримали у відповідь, тобто Уповноважений з прав людини і сам порушив права людини, проігнорувавши і Закон України про звернення громадян, і право людини на захист, і свої обов’язки щодо допомоги людям, чиї права були порушені. Ми закликаємо колег приєднатися до цього звернення, а депутатів Верховної Ради — проаналізувати діяльність Омбудсмена та перевірити, чи наш випадок — виняток з його практики, чи — норма, яка характеризує реакцію на звернення усіх громадян. Чи не потрібно змінити омбудсмена або принаймні зробити йому зауваження, щоб він захищав не тільки права олігархів та можновладців, але й простих українців, щоб він захищав права не тільки в резонансних випадках, додаючи собі пі-ар-балів, але й в випадках, коли політичного зиску не буде, але користь відчує півторамільйонне населення міста Харків.

З повагою, Олег Перегон, голова КР ГО «Зелений Фронт»
Ігор Гуденко, координатор ГО «Зелений Фронт»

Інформація по темі:
Пристрасті що до проекту внесення змін до генерального плану м. Харкова від 20.09.2011р.
Генеральний план міста Харкова 2004-2026

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>