Архив новостей

Декабрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Сьогодні — великий день в історії харківської природоохорони

Вже багато років харківські природоохоронці нарікають, що вони з владою та установами, які приймають рішення, важливі з екологічної точки зору, знаходяться, як то кажуть, у різних площинах. Ідеї харківських вчених-екологів раніше втілюються у життя далеко за кордонами нашої держави, ніж у нас, а поради харківських фахівців з громадського екологічного руху раніше чують у Києві, ніж в самому обласному центрі. Зараз ситуація має кардинально змінитися — в області офіційно почала роботу Еколого-аналітична робоча група, фактично — екологічна експертна рада, у яку увійшли фахівці наукових установ та громадських інституцій.

Шлях до створення цієї Еколого-аналітичної робочої групи при Харківському обласному координаційному центрі екологічних проблем (так звучить повна назва цієї інституції) справді був непростим. Якщо ми згадаємо віддалену та не так віддалену історію екологічної думки, про таку співпрацю тільки мріяли наші далекі-далекі попередники. Багато хто знає, що Василь Каразін, ім’ям якого названо Харківський університет, був відправлений у вигнання. Але мало хто знає, що серед причин, за яких царат покарав нашого просвітителя, є саме розповсюдження ним екологічних ідей, зокрема, боротьба з вирубуванням лісів. Зауважу, що мало хто порівнював дати: Харківський університет було створено у 1805 році, а сад Харківського університету, від якого сьогодні залишилася лише невелика частина — у 1804. На рік раніше. Це тому, що Василь Назарович вважав, що людина не може бути розвиненою, якщо вона не розуміє, не знає та не любить природу. Багато поколінь вчених-екологів, активістів-природоохоронців не могли навіть уявити собі розумну співпрацю з владою. Репресії, несприйняття, цькування тощо.

Сотні вчених-екологів та ентузіастів-природоохоронців були репресовані, значний відсоток — на смерть, під час сталінського, страшного періоду нашої історії. Не складався діалог фахівців природоохоронної та екологічної справи з владою і в новітній період нашої історії. На початку 90-х трагічно пішов з життя Сергій Таглін, харківський еколог, філософ, поет. Серед планів, які йому так і не вдалося втілити у життя — створення у Харкові екологічного експертно-аналітичного інформаційного центру, який би об’єднував зусилля експертів наукових та громадських установ, державних закладів, аналізував екологічну ситуацію.

Разом з тим, навіть у радянські часи під самий фінал існування совдепу при Совміні була створена група експертів-екологів, у яку увійшли найкращі фахівці-природоохоронці, серед яких можна назвати талановитого харківського вченого, академіка РАЕН Олексія Кашубу, якого, на жаль, теж нема вже на цьому світі. Ця група змогла запобігти втіленню декількох десятків екологічно злочинних проектів, які б мали страшні наслідки, зокрема, у Харківській області та в місті Харкові. Але на обласному рівні аналогічних структур не існувало, через що систематично приймалися екологічно небезпечні, помилкові, ризиковані рішення.

Роботу зі створення Екологічної експертно-аналітичної громадської Ради Харківської області «Зелений Фронт» розпочав у 2014 року. Перша зустріч експертів, яка мала стати початком роботи Ради, відбулася 26 листопада 2014 року. Але не судилося. Перший млинець вийшов грудкою, через внутрішні протиріччя експертів роботи не вийшло. Але ідея залишилася. Натхненниками були екологи Дніпра, які створили Екологічну Раду при облдержадміністрації та наші німецькі колеги, в яких подібні Ради діють не тільки при певних органах влади, але й при конкретних проектах місцевої влади.

Несподівано в січні місяці 2016 року наша мрія отримала підтримку. Під час зустрічі з головою Харківської облдержадміністрації ми розповіли про цю ідею, і Ігор Райнін виявився її прихильником. Допомогу у створенні нового дорадчого органу нам надав і заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Шахненко. Вже у березні нашу пропозицію про створення цього дорадчого органу підтримало засідання Обласної координаційної ради з екологічних проблем, яке відбулося 30 березня 2016 року. Тоді ж розпочалася робота над Регламентом та програмним забезпеченням майбутньої Ради. І от, врешті решт, підготовчий період завершився. Сьогодні, 30 червня 2016року, чергове засідання Обласної координаційної ради з екологічних проблем підтримало Регламент Робочої групи та делегувало їй самій повноваження доробити в цьому документі деякі деталі. Сьогодні ж відбулося перше робоче засідання новонародженої структури. В ньому прийняли участь 11 громадських експертів та науковців-екологів, представників різних екологічних структур.

На першому засіданні було прийнято за основу запропонований «Зеленим Фронтом» регламент дорадчого цього консультативного органу та прийнято рішення про запуск онлайн-платформи для поточної роботи експертного товариства. Планується, що налаштування нової експертної інтернет-мережі пройде за 1-2 дні, і платформа почне плідно працювати на користь Харківщини та її мешканців. Хто ж увійшов у цю робочу групу? Список учасників додається (слід тільки додати, що під час засідання була виправлена прикра помилка, та у склад членів Еколого-аналітичної робочої групи було додано голову Харківського ентомологічного товариства Олександра Георгійовича Шатровського).

Додатки:

1. Копія рішення Обласної координаційної Ради з екологічних проблем про утворення Еколого-аналітичної групи.

2. Персональний склад еколого-аналітичної групи у складі обласної координаційної ради з екологічних проблем: Склад еколого-аналіт. групи

3. Проект регламенту роботи групи: РегламентРГ

4. Текст виступу Перегона О.О. (голови координаційної Ради ГО «Зелений Фронт») 30.03.2016 року на засіданні Екологічної Ради: Текст виступу Перегона О

Олег Перегон, «Зелений Фронт»

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>