Архив новостей

Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Справа про адміністративне правопорушення

Це продовження старої теми що до відкритості та доступності генерального плану м. Харкова (посилання)
З цього приводу відкрито провадження Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини стосовно порушення Департаментом містобудування, архітектури та генерального плану виконавчого комітету Харківської міської ради права на інформацію.
В ході провадження з метою повного та всебічного з’ясування всіх обставин, викладених у зверненні, до виконавчого комітету Харківського міської ради (через пів року!) було направлено відповідний запит. Але це вже окрема тема по роботі інститута Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Минув рік… і це поки що крайня відповідь від Уповноваженого.
«Зокрема, було зазначено, що Вам вже надавалась можливість ознайомлення з матеріалами містобудівної документації, в тому числі з документами з грифом «Для службової кореспонденції», однак без можливості копіювання, фотографування.
Однак, з такою позицією не можна погодитись з огляду на положення статті 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 17 та 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
У зв’язку з вищевикладеним відносно директора Департаменту Садовського О.М. було складеного протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за невиконання законних вимог Представника Уповноваженого щодо поновлення Вашого права на інформацію. Сформовану справу про адміністративне правопорушення було направлено до Дзержинського районного суду м. Харкова для розгляду.
Питання щодо необхідності вжиття подальших заходів реагування за Вашим зверненням буде розглянуто після встановлення судом складу адміністративного правопорушення в діях директора Департаменту Садовського О.М.»

Документи по темі

Бонус:

до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Лутковської Валерії Володимирівни

Звернення

За моїм зверненням до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковської Валерії Володимирівни від 10.12.2015р. було відкрито провадження стосовно порушення Департаментом містобудування, архітектури та генерального плану виконавчого комітету Харківської міської ради мого права на інформацію. Звернення було зареєстровано за вх. № Г256871.15/20.

На даний час, згідно останньої відповіді за Вашим підписом від 16.08. 2016р.  №1/12-Г256871.271256.16/11Д-30, провадження досі триває, а про результати провадження буде повідомлено додатково.

Мною був поданий запит на інформацію до департаменту містобудування, архітектури та генерального плану м. Харкова (копія додається) з питанням: з яких саме матеріалів генерального плану м. Харкова та проекту внесення змін до генерального плану м. Харкова було знято, а на яких залишено гриф «Для службового користування». Відповідь додається. З відповіді виходить, що на всьому проекті внесення змін до генерального плану м. Харкова залишено гриф «Для службового користування».

Хочу нагадати, що генеральний план міста Харкова до 2026 року затверджено рішенцям сесії Харківської міської ради від 23.06.2004 №89/04, внесення змін до генерального плану міста Харкова затверджено рішенням сесії Харківської міської ради від 27.02.2013 №1023/13. Тобто проект внесення змін є на даний момент діючим генеральним планом м. Харкова.

Зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме частина 11 статті 17 та абзац перший частини 7 статті 19 набрали чинності 20.04.14, відповідно річний термін збіг 20.04.15. Гриф «Для службового користування» чи інші грифи, що передбачають обмеження доступу до документа або інформації в ньому, які були надані до набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім грифів секретності, втрачають чинність, а відповідні документи підлягають розкриттю та наданню на запит, через один рік після набрання чинності цим Законом, якщо зазначені грифи не були переглянуті та підтверджені відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». З цього часу має забезпечуватись доступ до генпланів не залежно від того, на підставі якого рішення він обмежувався у доступі грифом ДСК. Отже гриф ДСК станом на 21.04.2015р. мав бути знятий.

Хочу наголосити на тому, що половина матеріалів генерального плану міста Харкова до внесення змін не була з грифом «Для службового користування». Тоді як після внесення і затвердження змін майже весь генеральний план міста Харкова став «Для службового користування». Але такі матеріали як: Опорний план; Генеральний план (основне креслення); Схема планувальних обмежень; Схема магістралей; Схема мережі пасажирського транспорту – апріорі не можуть бути «Для службового користування».

Так, наприклад, графічні матеріали генерального плану міста Києва включають 35 пунктів + основні положення (текстовий матеріал) і є у вільному доступі, з ними можна працювати. Тоді як в м. Харків генеральний план, за посиланням наданим департаментом містобудування, архітектури та генерального плану являє собою кольорову листівку без позначок напрямків, прив’язки до місцевості, пояснювальної записки і т.д. Тобто працювати онлайн і лише при умові наявності доступу, з тим, що у департаменті містобудування міста Харкова називають «генеральним планом» неможливо!

Згідно відповіді  департаменту містобудування, архітектури та генерального плану міста Харкова від 26.09.2016р.  №Г-05/54/214-16.01.01-07 я маю можливість ознайомлення з матеріалами генерального плану міста Харкова та змін до нього за адресою: м. Харків вул. Квітки-Основ’яненка, 7 кімната 9.7. Зробити фото копії можливо тільки з документів які не мають грифу обмеження «Для службового користування». Але ходити туди кожного разу «як на роботу» для ознайомлення я не маю можливості.

Такі дії працівників департаменту містобудування, архітектури та генерального плану міста Харкова і ДП УДНДІПМ «Діпромісто» вважаю навмисними. Вони обмежують доступ до інформації що є прямим порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, несвоєчасне або неповне надання інформації.

Враховуючи вищевикладене ПРОШУ:

1. Назвати конкретні підстави на яких проект внесення змін до генерального плану м. Харкова, тобто діючий генеральний план м. Харкова майже в повному обсязі, все ще має гриф «Для службового користування»

2. Забезпечити вільний доступ у тому числі через мережу інтернет до генерального плану м. Харкова (зі змінами) та можливість будь якого його вільного копіювання в більшій частині , крім грифів секретності.

3. Притягнути посадових осіб винних в обмеженні доступу до інформації до відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стаття 212-3. Порушення права на інформацію та права на звернення.

4. Перевірити дії посадових осіб департаменту містобудування, архітектури та генерального плану міста Харкова і ДП УДНДІПМ «Діпромісто» згідно Закона України “Про запобігання корупції“.

ДОДАТОК:

1. Зпит на інформацію по ген.плану до департаменту містобудування, архітектури та генерального плану міста Харкова від 20.09.2016р.

2. Відповідь з департаменту містобудування, архітектури та генерального плану міста Харкова від 26.09.2016р.  №Г-05/54/214-16.01.01-07

З повагою, Гуденко  Ігор Григорович

Відповідь  прошу надати мені за адресою:  м. Харків…  у відведений законом строк.

“ 10 ” січня 2017 року                                     Гуденко  Ігор Григорович

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>