Архив новостей

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Робота громадянської платформи з євроасоціації набирає обертів

14 березня 2016 року, відбулась зустріч Робочої групи 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату» Української сторони Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС» (скорочено — УС ПГС).

На зустрічі були присутні 12 представників 11 організацій, що є учасниками УС ПГС і, відповідно, її Робочої групи 5. Головна мета зустрічі була запланувати діяльність на 2016 рік. На порядку денному було три основні питання:

 1. Поточний стан справ.
 2. Планування діяльності на 2016 рік.
 3. Організація роботи РГ5.

Щодо першого питання, то учасників групи отримали інформацію щодо проведеної другої зустрічі Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС» в Брюсселі, прийнятої декларації та представлених доповідей з питань енергетики та корупції. Координатор поінформувала присутніх про питання, над якими зараз працює УС ПГС, а сааме: формування робочого плану на 2016 рік, затвердження регламенту, визначення тем для тематичних доповідей, які готуватимуться спільно з європейською стороною. Учасниками було обговорено участь у зустрічі з заступниками міністрів і вирішено, що відбір учасників буде відбуватись відповідно до чотирьох напрямків роботи групи, щоб усі тематичні напрямки були присутні.

Щодо другого питання, то учасникам були повідомлені результати анкетування членів робочої групи з метою виявити, які спільні ініціативи їх цікавлять. В результаті узагальнення зібраної інформації, було визначено декілька пріоритетних груп діяльності: моніторинг виконання Угоди і пов’язані з цим питання; інформаційна діяльність для поширення інформації про відповідні питання Угоди про асоціацію; кокретні вузько-тематичні ініціативи для реалізації в конкретному місті/регіоні; підготовка дорожніх карт.

Щодо пріоритетів на 2016 рік було зазначено такі питання:

- Оранізаційно-інформаційного характеру:

 • Співпраця з тими представниками Екосоку, які займаються тематичними напрямками нашої робочої групи 5;
 • Інформування про діяльність Робочої групи, її продукти, новини та іншу інформацію через наявні сторінки членів РР5, а також веб-сторінку УС ПГС;
 • Співпраця з громадськми інституціями (громадськими радами, експертно-дорадчими радами) в регіонах;
 • Співпраця з іншими робочими групами Платформи з тих питань, де є взаємний інтерес;
 • Співпраця з Робочою групою 3 Національної платформи Форуму громадянського суспільства;
 • Налагодження співпраці з профільними комітетами Верховної Ради України, включаючи Комітет з європейської інтеграції.
 • Необхідність забезпечення співпраці з експертами з вузько-тематичних питань, які на даний момент не є членами Платформи.
 • Діалог з Європейською Комісією щодо проведення ними моніторингу (методологія) оцінки проектів, що реалізуються в Україні.

Тематична діяльність:

 • Проведення моніторингу виконання Угоди про асоціацію у чотирьох тематичних напрямках діяльності РГ5: енернетика, довкілля, транспорт, зміна клімату.
 • Проведення вебінару щодо використання різних методологій моніторингу з метою обміну досвідом, навчання тих організацій, які раніше не займались такою діяльністю, вибору спільної методології для проведення моніторингу.
 • Проведення оцінки інституційної спроможності профільних міністерств та профільних комітетів Верховної Ради України з метою дати відповідні рекомендації для посилення інституційної спроможності виконувати положення Угоди про асоціацію.
 • Інформаційна діяльність щодо переваг/пріоритетних питань Угоди у тематичних сферах.
 • Надання пропозицій, коментарів щодо проектів документів, які пропонуються державними органами на виконання Угоди про асоціацію. Як приклад, пропозиції щодо заходів на виконання Угоди про асоціацію в секторальних частинах відповідного тематичного спрямування групи.

Щодо організації діяльності РГ 5 було запропоновано проводити регулярні зустрічі в форматі веб-спілкування з метою економії часу і коштів. Була обговорена потреба Робочої групи мати конкретно визначений регламент, про що має бути поінформований координаційний комітет Платформи та координатори робочих груп.

За результатами обговорення також було погоджено, що з метою підготовки до зустрічі з заступниками міністрів, до 20 березня учасники надсилають на список по одній ключовій тезі, яка характеризує гостру проблему з питання, яким займаються. Ці тези ляжуть в основу короткої доповіді, яка буде зроблена під час зустрічі від РГ5.

До 18 березня члени групи надсилають свої пропозиції щодо регламенту роботи робочих груп. Чекаємо від Олега Перегона його вже сформульованих пропозицій, які будуть готові для коментування.

Наталія Андрусевич

Координатор Робочої групи «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату»

Голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»

П.С. Наша громадська організація, «Зелений Фронт», увійшла у Платформу громадянського суспільства з моменту її створення у 2014 році: http://www.zfront.org/platforma-gr/. Ми плануємо максимально сприяти реалізації положень Угоди про асоціацію «Україна-ЄС», які стосуються охорони природи та захисту довкілля як в державі в цілому, так і на Харківщині зокрема. Експерти нашої організацій неодноразово надавали свої пропозиції щодо важливих документів, пов’язаних з діяльністю Робочої групи, планують це робити й надалі. Запрошуємо до цієї роботи усіх небайдужих експертів.

Олег Перегон, голова КР ГО «Зелений Фронт»

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>