Архив новостей

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

«Зелений фронт» звернувся до керівництва міліції Харківщини

ГО «Зелений фронт» звернулася до керівництва міліції Харківської області з приводу компанії «Першоцвіт», яка спрямована на захист рослин, занесених до Червоної книги України.

Начальнику ГУ МВС України у Харківській області

підполковнику міліції Дмитрієву А.А.

Звернення

Шановний Анатолій Анатолійович! В ці дні у Харкові відбуваються масові правопорушення, пов’язані з торгівлею ранньоквітучими рослинами, занесеними у Червону книгу України, зокрема: підсніжником складчастим, підсніжником білосніжним, шафраном Гейфеля, цикламеном Кузнєцова тощо. Ці рослини завозяться до Харківської області з заповідників та заказників Криму. А через кілька тижнів такий саме масовий характер матиме торгівля червонокнижними рослинами, притаманними для нашого регіону: черемшею, тюльпаном дібровним, рябчиками руським та шахматним тощо.

Такі дії правопорушників-торгівців порушують цілу низку законів України, зокрема Закон «Про червони книгу України», який забороняє видобуток, збір та будь-які операції купівлі-продажу рідкісних рослин з метою отримання прибутку. Постанова КабМіну України №1030 від 07.11.2012 встановлює розмір шкоди, яка наноситься державі при знищенні однієї рослини. За один екземпляр (квітку) підсніжника Ельвеза або підсніжник складчастий порушник має сплатити 49 гривень, а за підсніжник білосніжний (цикламент Кузнєцова, шафран Гейфелів) — 62 гривні.

В Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття 88-1 «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу», покарання по ній: «накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої». А статті 159-160 КУпАП стосуються правил торгівлі (які неминуче порушуються під час продажу заборонених квітів).

Однак, на жаль, останнім часом міліція Харкова перестала реагувати на ці правопорушення. Розпочата ще у лютому всеукраїнська операція «Першоцвіт» фактично зупинена. Щодня ведеться безкарна торгівлі червонокнижними першоцвітами просто у центрі міста, біля будинку №1 по вулиці Сумській, на ринку, розташованому на перетині вулиць Блюхера та проспекту Тракторобудівників, Центральному ринку, ринку біля станції метро Героїв Праці багатьох інших місцях. Інколи поведінка співробітників міліції, які «старанно не помічають» правопорушників-квіткарів наводить на думку про корупційну змові між ними та браконьєрами.

Просимо Вас вжити невідкладних заходів для порятунку рослин, які опинилися на межі зникнення, адже якщо ми втратимо ці квіти — ми втратимо і природу, невід’ємною складовою якої вони є! Найбільший «пік» торгівлі першоцвітами — 8 Березня, саме в цей день міліція має проявити максимальну пильність.

З повагою, голово КР ГО «Зелений фронт»                                            Олег Перегон

07.03.2014

2 комментариев к «Зелений фронт» звернувся до керівництва міліції Харківщини

  • Лесопарк

    Зеленый фронт свернулся? Или он был вовсе не зеленый?

  • Олег Перегон

    Скорее, он вовсе не свернулся.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>