Архив новостей

Март 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

В Харківській області почалося переслідування екологів?!

З тривогою і обуренням сприйняла екологічна спільнота Харківщини інформацію про незаконні переслідування правоохоронцями Ізюмського району одного з найактивніших екологічних активістів та журналістів України, колишнього радника голови Харківської облдержадміністрації з питань екології Валерія Ловчиновського.

Валерій Ловчиновський — не просто екологічно налаштована людина, яка переймається проблематикою охорони довкілля, не просто друг «Зеленого Фронту» та десятків екологічних рухів та ініціативних груп Харківщини. Валерій Ігоревич — це людина, яка доклала неймовірних зусиль для організації на Харківщині (де нещодавно ще не було жодної великої природоохоронної території і досі немає жодного заповідника) Національних природних парків, організації на цих новостворених природоохоронних територіях справжнього режиму охорони, а не заробляння грошей на вирубках дерев та браконьєрському полюванні, як це собі бачили деякі керівники. Як журналіст і натураліст Валерій та його кінокомпанія «Грин відео» змогли відзняти найінтимніші моменти життя дикої природи України, а з іншого боку — найганебніші факти браконьєрства, вирубки лісів, забруднення навколишнього середовища.

Принциповість, відважність, мужність — ось якості, які завжди відрізняють цього природоохоронця. Щороку він зупиняє браконьєрські полювання в найбільш цінних лісових ділянках Ізюмщини, здає в поліцію рибних браконьєрів-електровудників, які гублять та скалічують більше риби, ніж дістають. Фільми, створені за участю Валерія Ловчиновського, зокрема, «Куди поїхав ліс, він був ще вчора», стали дуже популярними, їх дивилися глядачі в багатьох країнах світу.

Немає нічого дивного, що така принципова позиція природоохоронного діяча викликає повагу і захоплення в одних (друзів природи) і ненависть та острах у інших (ворогів довкілля). Сумно, що до переслідувань принципової та порядної людини долучилася новостворена українська поліція, яка, схоже, починає успадковувати найгірші якості прогнилої міліції минулого. За дурнуватими звинуваченнями та блюзнірськими обшуками обійсть напіврозвалених сільських хат прадідів еколога криється корупційна складова, яка, як інфекційна хвороба, пов’язала сьогодні газових мільярдерів та поліцейських офіцерів Ізюмщини.

Ось посилання на відеозвернення Валерія Ловчиновського до широкого загалу, яке все роз’яснює: https://www.youtube.com/watch?v=QJpSkdErjcw. «Зелений Фронт» слідкуватиме за розвитком подій. Ми вимагатимемо від керівництва правоохоронних органів держави негайного покарання усіх співробітників правоохоронних органів, які замінили служіння державі на служіння газовим олігархам. А виконання обов’язків — на виконання замовлень підприємців.

Підкреслимо абсурдність звинувачень псевдоправоохоронців проти Валерія Ловчиновського. Нібито він відібрав у посадовця документацію, яка стосується лісовпорядкування та мисливства в одному з лісів Ізюмщини. Втім, Україна підписала та ратифікувала Орхуську конвенцію, згідно якої вся екологічна інформація має бути відкритою. В Україні діє Закон України «Про доступ до публічної інформації», за яким уся інформація, яка зібрана державними органами та виконуючими державні функції організаціями, є відкритою та доступною для народу. Отже, кожен, хто бажає отримати матеріали, за отримання яких фабрикується справа проти Ловчиновського, має гарантоване законом право на їх отримання в офіційному порядку.

Олег Перегон, «Зелений Фронт», Харків.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>