Архив новостей

Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

ПАМЯТКА гражданину Украины

Действия граждан, направленные на защиту прав и интересов личности,
а также на защиту общественных и государственных интересов.

В ситуации, когда на глазах у человека совершаются противоправные действия, он имеет право применить активные физические действия на предотвращение совершаемого правонарушения. Такие действия квалифицируются как необходимая оборона или крайняя необходимость, и не являются преступлением. Реальная жизненная ситуация, при которой граждане имеют право применить активное насилие для предотвращения преступления, связана в основном с незаконным захватом народной земли, лесных массивов, водоемов и прибрежных территорий. Законодательная база, обеспечивающая право гражданина на защиту своих и государственных интересов, состоит из следующих документов:

  • Конституция Украины
  • Закон о милиции
  • Уголовный кодекс
  • Строительные нормативы

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Ст. 5: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. … Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами»

Ст. 13: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони
є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону»

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО МІЛІЦІЮ»

ст. 5: «Міліція виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції. Для забезпечення громадського порядку працівники міліції зобов’язані вживати заходів незалежно від свого підпорядкування.

Міліція поважає гідність особи і виявляє до неї гуманне ставлення, захищає права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань. При звертанні до громадянина працівник міліції зобов’язаний назвати своє прізвище, звання та пред’явити на його вимогу службове посвідчення…»

Ст.10: Міліція відповідно до своїх завдань зобов’язана:

- забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок;

- виявляти, запобігати, припиняти та розкривати злочини, вживати з цією метою оперативно-розшукових та профілактичних заходів, передбачених чинним законодавством;

- приймати і реєструвати заяви й повідомлення про злочини та адміністративні правопорушення, своєчасно приймати по них рішення;

- припиняти адміністративні правопорушення і здійснювати провадження у справах про них;

- і так далі, всього – більше 30 пунктів, в яких перелічені тільки основні обов’язки міліції.

В стислому вигляді основні обов’язки міліції виглядають таким чином:

Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу в разі звернення до нього громадян або службових осіб з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього виявлення таких зобов’язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.»

Якщо працівник міліції заявляє, що він тільки охороняє громадський порядок, «а все інше – не до нього» – це свідома брехня, трусість і порушення Закону про міліцію.

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

У відповідності до Кримінального кодексу України, дії, які здійснені громадянами в порядку необхідної оборони або крайньої необхідності, не підлягають кваліфікації, як злочини.

Ст. 36: «Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади»

ст. 39: «… не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності»

БУДІВЕЛЬНІ НОРМАТИВИ Постанова Кабінету Міністрів України 13 квітня 2011 р. N 466

I. Порядок виконання підготовчих робіт:

1. … Підготовчі роботи – роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки під забудову, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під’їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

2. Підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, …, а також після подання Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі – Інспекція) повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, або отримання зареєстрованої декларації про початок виконання підготовчих робіт.

Виконання підготовчих робіт у межах будівельного майданчика не потребує отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником інших документів дозвільного характеру.

3. Підготовчі роботи з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень можуть виконуватися замовником за наявності зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт.

II. Порядок виконання будівельних робіт:

1. Будівельні роботи – роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

2. Будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, … та:

- ПОДАННЯ замовником за формою згідно з додатком 1 повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі – Інспекція) за місцезнаходженням об’єкта будівництва…;

- РЕЄСТРАЦІЇ відповідною Інспекцією декларації – щодо об’єктів будівництва, що належать до I-III категорії складності;

- ВИДАЧІ замовнику Інспекцією дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорії складності.

29. ІНФОРМАЦІЯ про зареєстровану декларацію (реєстраційний номер, дата видачі, найменування Інспекції, яка зареєструвала декларацію і здійснює контроль за будівництвом об’єкта), виданий дозвіл (реєстраційний номер, дата видачі, найменування Інспекції, яка видала дозвіл і здійснює контроль за будівництвом об’єкта), відомості про найменування об’єкта, зображення об’єкта та його основні техніко-економічні показники, замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, відповідальних за виконання робіт з урахуванням внесених змін розміщуються на стенді завдовжки не менш як 1,5 метра і завширшки не менш як 1 метр, що встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці.

30. Виконання будівельних робіт на об’єктах будівництва, що належать до IV і V категорії складності, без дозволу або його переоформлення, а також виконання робіт, не зазначених у дозволі, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Макет памятки (формат *.pdf, А4, двусторонняя, чернобелая)
ccылка для скачивания

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>