Архив новостей

Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

ОВД — на захист природи!

Віднині громадська організація «Зелений Фронт» завдяки допомозі колег з МБО «Екологія. Право. Людина.» має двох фахівців з ОВД і може допомогти іншим організаціям громадського простору опанувати цю тематику.

Момент семінару у Львові

Момент семінару у Львові

18 грудня 2017 року вступив в силу Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» №2059-19 від 23 травня 2017 року. Цім законом по суті скасовується екологічна експертиза, яка була вкрай недосконала і не відповідала сучасним вимогам суспільства, і впроваджується ОВД (оцінка впливу на довкілля), яка буде регулювати планову діяльність в Україні. Прийняття цього закону є великим кроком вперед на шляху побудови демократичного громадського суспільства,  цей закон зрушив реформу екологічної політики в Україні. Процедура ОВД, на відміну від процедури екологічної експертизи, дає можливість громадськості впливати на прийняття таких важливих рішень, як будівництво нафтопереробних заводів, хімічного виробництва, будівництва аеропортів, меліорацію земель, насадження лісу тощо. Важливою особливістю закону є створення Реєстру ОВД щодо планової діяльності та відкритий доступ до нього. Це дає можливість раннього втручання та повноцінної участі громадськості з самого початку у процес проведення процедури .

14 – 15 березня Українська екологічна організація «Екологія. Право. Людина.» провела в м. Львові семінар-тренінг з підготовки тренерів з ОВД. Наша організація прийняла участь в цьому семінарі.

Програма тренінгу складалась з лекцій,  практичних занять та інтерактивної гри. На лекціях обговорювались питання розвитку інститутів екологічної оцінки в світі і Україні, роль громадськості у процедурах екологічних оцінок, можливість захисту довкілля завдяки застосуванню механізмів ОВД, підготовку звіту про громадське обговорення і т.д.

Практичні заняття мали за мету надати учасникам семінару навики визначення видів рішень та діяльності, які вимагає СЕО (стратегічна екологічна оцінка) та ОВД,  набути практичних навичок розмежування повноважень центрального та територіального уповноважених органів проводити ОВД, засвоєння суті документів, що створюються на різних етапах ОВД, набуття практичних навичок організації участі громадськості у процедурі оцінки впливу на довкілля.

На завершенні була проведена інтерактивна рольова гра, учасники якої розділилися на чотири групи: уповноважений орган, організатор громадських слухань, суб’єкт господарювання, громадськість, та провели громадські слухання щодо звіту з оцінки впливу на довкілля діяльності у сфері  поводження з небезпечними вітходами (збирання. зберігання). За умовами гри приватне підприємство «Екоцентр плюс» подало повідомлення в Реєстр ОВД про планову діяльність, а саме: операції у сфері поводження з небезпечними відходами та надання послуг із збирання, зберігання небезпечних відходів з подальшою передачею на утилізацію спеціалізованим підприємством за адресою м. Тернопіль вул. Бродівська, 59. Після гри було широке  обговорення досягнень та недоліків проведення ігрових громадських слухань.

Всі учасники тренінгу отримали від організаторів тренінгу посібники «Оцінка впливу на довкілля: можливості для громадськості», «Стратегічна екологічна оцінка: можливості для громадськості» та «Участь громадськості в процесі прийняття документів державного планування з питань. що стосуються довклля» та інші матеріали.

Отже, відтепер «Зелений Фронт» готовий надати цю інформацію зацікавленій громадськості.

Після проходження тренінгу учасникам були видані сертифікати Міжнародної благодійної організації «Екологія-право-людина», з ОВД.

Тож на сьогоднішній день наша організація має в своєму складі двох тренерів з ОВД. Ми готові проводити підготовку учасників громадських організацій, членів територіальних громад, надавати консультації для представників органів місцевого самоврядування, які мають бажання вдосконалити свої знання щодо цього Закону. Як завжди, усі заходи, що проводить ЗФ — безкоштовні.

Зелений фронт щиро дякує львівській екологічно-юридичній організації «Екологія-право-людина» за її  діяльність в сфері охорони навколишнього природного середовища і, зокрема, в підготовці фахівців-тренерів з оцінки впливу на довкілля. Ми також щиро вдячні колегам за постійну підтримку нашої організації та її діяльності

Координатор ГО «Зелений Фронт» О. Головко

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>