Архив новостей

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Обращение к президенту по поводу создания ПЗФ на территории харьковского Лесопарка

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Міністру екології та природних ресурсів України
Злочевському М.В.

Голові Харківської облдержадміністрації
Добкіну М.М.

Харківському міському голові
Кернесу Г.А.

ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної громадської організації «Зелений фронт»

Шановний Вікторе Федоровичу, шановні адресати! В березні цього року наша громадська організація разом з організацією «Громадська Рада П’ятихаток» зібрала та направила на адресу Президента України 12 тисяч підписів під проханням про захист унікальної природи Харківського Лісопарку (природного лісу, що існує в межах міста Харкова та продовжується у Дергачівському районі Харківської області). Серед інших, цей лист підписали видатні харківські вчені, письменники, художники, діячі культури, тощо. Цього листа було відправлено 29 березня 2011 року. 18 травня ми отримали від Адміністрації Презадента відповідь (№22/060453-20 К), у якій йшлося про те, що звернення, підписане харків’янами, передано до Мінекології та Харківської обласної держадміністрації. В свою чергу, ці організації також згодом надіслали свої відповіді, разом з Харківською міською Радою, якій наше звернення було передано Кабінетом Міністрів України. В кожній з цих відповідей, написаних, фактично, за дорученням Президента України, містилося прохання у допомозі з боку громадськості у створенні об’єктів природно-заповідного фонду на території Харківського лісопарку.

Наша громадська організація «Зелений фронт» є молодою, вона була створена лише в 2010 році. Але ми вирішили, незважаючи на складність, виконати це прохання, яке, фактично, поступило від президента. Цілий рік громадські активісти допомагали науковцям з декількох харківських наукових установ (Харківський національний університет ім. Каразіна, Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди та Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України) вивчати унікальну природу Харківського Лісопарку. Близько 100 осіб майже щотижня, у вільний від роботи час приймали участь у дослідженнях та спостереженнях за рідкісними тваринами та рослинами, що зростають в цьому лісовому масиві. На ці дослідження не було витрачено жодної бюджетної копійки. Не залучалися й спонсорські кошти — всі, хто приймав участь у цій роботі, були волонтерами.

Вперше в історії досліджень Харківського лісопарку за рік спостережень була створена мапа розповсюдження територією рідких та зникаючих видів тварин, така ж мапа щодо рослин, виконано аналіз, за допомогою якого виявлені найбільш цінні в природоохоронному сенсі території. Завдяки цій роботі вже оформлено та передано в Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області (додаються) клопотання та наукові обґрунтування щодо створення чотирьох таких територій — ботанічних та лісових заказників місцевого рівня (ботанічний заказник «Діброва з орхідеями» площею в 2,6 га, лісовий заказник «Зенітівська діброва» площею 13,8 га, ботанічний заказник «Бєлгородська діброва» площею 5,6 га, лісовий заказник «Діброва воїнів-визволителів» площею 21,2 га. Загальна площа Лісопарку складає 2385 га, а за деякими іншими джерелами — 2050 га). Ще п’ять природоохранних територій знаходяться на стадії оформлення в робочій групі добровольців, яка складається з вчених різних наукових установ та активістів «Зеленого фронту».

Отже, пане Президенте, адресати, ми ваше прохання виконали. Просимо сприяти тому, щоб ці унікальні ділянки, які мають велике природоохоронне, наукове, екологічне та просвітницьке значення, були якомога скоріше захищені статусом заказників! Просимо вас допомогти найшвидшому оформленню необхідних документів Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища Харківської області, а також сприяти позитивному рішенню з цього приводу Сесії Харківської обласної Ради, яка, за діючим законодавством, має приймати остаточне рішення з цього приводу. Також просимо не допустити, щоб ці унікальні ділянки потрапили під забудову до прийняття рішення про їхнє заповідання.

Панове адресати! Наближається «Євро-2012», захід, на проведення якого в Харкові зберуться представники з усього світу. Сьогодні в Європі дуже популярним є екологічний туризм. Люди прагнуть побачити природу країн, які відвідують. Ці заказники — реальна можливість показати гостям, що Україна є європейською країною, де охороняють природу, де зберігають ділянки з унікальними тваринами та рослинами. На цих територіях зустрічається найбільший жук Европи — жук-олень, якого внесено не тільки в Червону Книгу України, але й в міжнародні списки рідкісних видів, що підлягають охороні. Екскурсія до місць проживання цієї рідкісної тварини, де була б не забудова, а природоохоронна територія, стала б пам’ятною пригодою для іноземців, гостей з різних країн світу.

В усій Європі проблемі збереження природи уділяється набагато більше уваги, ніж в Україні. В середньому, в Європі біля 15% території країни припадає на природоохоронні території. В Україні відсоток заповідання ледь-ледь перевищує 5%. Харківська область за цим параметром має один з найгірших у державі показників — доля природно-заповідного фонду на території області складає лише 2,3%. Дуже часто причиною того, що в Харківській області не створюється достатня кількість природоохоронних територій, посадовці називають брак коштів. Цього разу харківська громада сама оформила всі необхідні обґрунтування та матеріали, заощадивши для держави декілька сотень тисяч гривень. Дуже часто причиною не створення природоохоронних територій посадовці називають протидію з боку місцевого населення. Цього разу 12000 підписів є достатнім підґрунтям, щоб стверджувати: харківська територіальні громада підтримує створення природоохоронних територій у Лісопарку. Дуже часто посадовці пояснюють не створення природоохоронних територій тим, що землевласники не хочуть віддавати свої ділянки державі. Цього разу заказники, що створюються, не потребують вилучення земель, вони оформлюються лише як обтяження для землевласників з метою збереження унікальних видів тварин та рослин.

Отже, сподіваємося, що виконана добровольцями робота буде використана на користь держави.

З повагою,

Заступник голови Координаційної Ради ХОГО «Зелений фронт» Олег Перегон

Додатки:

1. Клопотання про необхідність створення ботанічного заказника «Бєлгородська діброва» у Харківській області (передана в Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 14 грудня 2011 року, вхідний №11310/7)

2. Клопотання про необхідність створення лісового заказника «Діброва Воїнів-Визволителів» у Харківській області (передана в Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 14 грудня 2011 року, вхідний №11311/7)

3. Клопотання про необхідність створення лісового заказника «Зенітівська діброва» у Харківській області (передана в Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 14 грудня 2011 року, вхідний №11309/7)

4. Клопотання про необхідність створення ботанічного заказника «Діброва з орхідеями» у Харківській області (передана в Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 14 грудня 2011 року, вхідний №11312/7)

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>