Архив новостей

Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Нова міліція, старі звички

Якщо хтось вважає, що з перемогою «Революції гідності» харківська міліція стала «житипоновому», той глибоко помиляється. Вже пройшло 8 місяців, а Дзержинське РВ ГУМВС України в Харківській області у особі лейтенанта міліції Вербінець Е. А. так і не народила відповідь на два простих запитання:

1. Згідно відповіді з ХМУ ГУМВС України в Харківській області №39/Г-416/7 від 28.10.2013р. досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12013220480000258 доручене слідчому СВ Дзержинського РВ ХМУ Гусеву О.В. та взято на контроль керівництва слідчого управління ГУМВС України в Харківській області. Прошу доповісти мені, як заявнику та потерпілому, про хід даної кримінальної справи на теперішній час.

2.  Згідно відповіді з прокуратури Дзержинського району м. Харкова №12013-48-1501 від 30.08.2013р. постанову про закриття кримінального провадження № 12013220480001501 скасовано як винесену передчасно та незаконно. Прошу доповісти мені, як заявнику, про хід даної кримінальної справи на теперішній час.

Скарги до прокуратури не допомагають, отже:

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

Про визнання дії неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії

Позивач має підстави вважати, що стосовно нього було вчинено численні правопорушення з боку Начальника Дзержинського РВ ГУМВС України в Харківській області лейтенанта міліції Вербінець Едуарда Анатолійовича.

Гуденко І.Г. неодноразово звертався до начальника Дзержинського РВ ГУМВС України в Харківській області з проханнями доповісти йому, як заявнику та потерпілому, про хід кримінальної справи (на підтвердження цього надаємо копії запитів на інформацію від 13.03.2015 року). Однак, жодної відповіді на ці запити не отримав.

Така поведінка Начальника Дзержинського РВ ГУМВС України в Харківській області лейтенанта міліції Вербінець Едуарда Анатолійовича прямо суперечить основним принципам державної політики в сфері інформаційної безпеки та доступу до інформації. Так, відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк, а відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду.

Відповідно до ст. З Закона України «Про інформацію» основними напрямами Оержавної інформаційної політики є: 1) забезпечення доступу кожного до інформації; 2) забезпечення рівних можливостей щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення,3) охорони, захисту інформації; 4)створення умов для формування в Україні інформаційного суспільства; 5)забезпечення відкритості та прозорості діяльності суб’єктів владних повноважень; 6)створення інформаційних систем і мереж інформації, розвиток електронного урядування; 7) постійне оновлення, збагачення та зберігання національних інформаційних ресурсів; забезпечення інформаційної безпеки України; 8)сприяння міжнародній співпраці в інформаційній сфері та входженню України до світового інформаційного простору.

Згідно зі ст.5 цього ж Закону кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Згідно зі ст. 18 Закону України «Про звернення громадяня громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги. А відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. б, ст. 17-18, ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства ПРОШУ:

1. Визнати дії Начальника Дзержинського РВ ГУМВС України в Харківській області лейтенанта міліції Вербінець Едуарда Анатолійовича незаконними.

2. Зобов’язати Начальника Дзержинського РВ ГУМВС України в Харківській області лейтенанта міліції Вербінець Едуарда Анатолійовича надавати відповіді на мої запити та запити інших громадян в подальшому.

На перші два засідання відповідач не з’явився та не надіслав ніяких роз’яснень з цього приводу, через шо Суд прийняв рішення повторно відправити «запрошення» до Суду відповідачеві. Наступне судове засідання відбудеться 12 листопада 2015 року о 10-30 в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова, пр-т Перемоги, 52 “в”, суддя Штих Тетяна Василівна.

Оновлено: На третє засідання відповідач теж не з’явився, хоча був повідомлений по всій формі. Розпочато розгляд справи по суті. Наступне судове засідання відбудеться 26 листопада 2015 року о 10-00.

Посилання, щоб трохи освіжити пам’ять по кримінальній справі № 12013220480000258 :

В Харькове законно бить и грабить граждан!

Жалоба на Постановление об отказе в возбуждении уголовного дела

Драка за деревья. В парке Горького избили активиста

В парке Горького снова вырубка. Избили правозащитника

Що стосується кримінальної справи № 12013220480001501 посилання тільки за 2013 рік:

Парк Горького – «переписка с правоохранительными органами»

Для тех, кто на бронепоезде

Парк Горького – мародерство продолжается…

парк Горького, Наш ответ Чемберлену

парк Горького, желание украсть выше инстинкта самосохранения

Кернес: вырубка в парке Горького — благоустройство

Лесозаготовки в парке Горького (фото-видео)

Парк Горького. Вырубки возобновились (фото-видео)

P.S. Те, що можуть собі дозволити районні відділки міліції, не можуть ні міське не обласне управління міліції України в Харківській області, а саме – не відповідати на запит на інформацію. Прокуратура при «злочинній владі» сумлінно та своєчасно відповідала, зараз – через раз. Найбільш сумлінним відповідачем на запити є Харківська міська рада та її відділ забезпечення доступу до публічної інформації. Бо коли вони не вкладаються у відведений законом строк – 5 робочих днів, то надсилають листа, що строк продовжено на 20 робочих днів. За декілька років жодного збою. Може відомству Авакова слід повчитися працювати у Кернеса?

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>