Архив новостей

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

На сторожі євроінтеграції

6 лютого у Києві у просторому конференц-залі Національної академії наук України відбулася VІ Асамблея української частини Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС», міжнародного органу, створення якого передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. ГО «Зелений Фронт» прийняв участь у цьому важливому заході.

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС — це орган, який був створений в межах виконання Угоди про асоціацію, зокрема, статей 469-470 цієї Угоди. У цьому унікальному органі пропорційно присутні представники громадських організацій України, а також профспілок та організацій роботодавців. Для ефективності роботи Платформи її склад поділено на робочі групи, кожна з яких взяла на себе частину Договору про асоціацію. Зокрема, «Зелений Фронт» увійшов у Робочу групу №5 (Довкілля, транспорт, енергетика, зміна клімату). Більш докладно про Платформу, її роботу та досягнення можна прочитати на офіційному сайті: http://eu-ua-csp.org.ua/ або у Вікіпедії: ___

Цього року на Асамблеї зустрілися майже 100 учасників, які представляють найрізноманітніші організації з усієї України. До присутніх з дуже емоційними словами звернувся посол ЄС в Україні Матті Маасікас: «Я хочу висловити своє захоплення тим, як громадянське суспільство в Україні відслідковує і насправді контролює те, яким чином Україна рухається у напрямку європейської інтеграції». Дипломат подякував членів Платформи за ті аналітичні матеріали, які були підготовані та, на його думку, у значній мірі допомогли у роботі державних органів влади України та її європейським партнерам. Посол також зазначив, що звіти УС ПГС сприяли у підготовці останнього засідання Ради асоціації. Якщо на минулій Асамблеї (19 червня 2018 року) була присутня членкіня уряду — віце-прем’єр-міністр з європейської інтеграції Іванна Клімпуш-Цецнадзе, цього разу присутність уряду забезпечував Олексій Генчев, заступник генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Ще одна дивна ознака — повна відсутність телевізійних журналістів, подія всеєвропейського масштабу (адже Угода про асоціацію є договором не між урядами чи парламентами, а договором між народами, отже Платформа є не менш важливим органом ніж міжурядові чи міжпарламентські структури) залишилась цього разу поза їхньою увагою.

На Асемблеї відбувся звіт Платформи про проведену діяльність. За цей період Платформа громадянського суспільства провела два засідання в форматі Україна-ЄС, обидві відбулися у 2019 році, одна — у Львові, друга — в Брюсселі. На обох засіданнях були прийняті Декларації з оцінкою виконання Угоди про асоціацію та рекомендаціями на майбутнє. Експертами української сторони платформи були підготовані чотири тематичні доповіді:

1. «Стан дотримання прав профспілок та працівників у відповідності до Угоди про асоціацію України з ЄС»

2. «Забезпечення продовольчої безпеки України»

3. «Транспортна складова Угоди про асоціацію: стан виконання і перспективи»

4. «Інтеграція України в єдиний цифровий ринок Європейського Союзу: виклики, можливості та перешкоди»

За півтора роки своєї діяльності після попередньої Асамблеї, Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС провела дев’ять засідань. Під час цієї роботи приймалися рішення щодо єдиної позиції УС ПГС з актуальних політичних питань; планувалася комунікація зі стейкхолдерами, залученими до виконання Угоди про асоціацію; розглядалися внутрішні операційні питання; готувалися пропозиції до спільних засідань ПГС; обговорювалися та затверджувалися пропозиції до спільних декларацій та рекомендацій за результатами підготовки тематичних доповідей.

Налагоджена співпраця з ключовими стейкхоледрами, зокрема профільним Віцепрем’єр-міністром та комітетом Верховної Ради України, дозволили підтримувати діалог громадянського суспільства з урядом та парламентом, а також доносити до представників влади рекомендації та результати моніторингу виконання Угоди про асоціацію з боку УС ПГС.

Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС обрала нових координаторів двох робочих груп, які з різних причин залишилися без керівництва. Координатором робочої групи №2 «Свобода, юстиція, права людини» обрано Ростислава Дзундзу. Ростислав – голова правління Бюро соціальних та політичних розробок, керівник ряду проектів з тематики соціального партнерства, рівних можливостей, прав людини.

Координатором робочої групи № 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» став Руслан Костюкевич. Руслан — координатор проектів у Регіональному центрі євроінтеграційних проектів у Рівному. Працював у проектах, що стосуються євроінтеграційної тематики, зокрема молодіжної політики, антикорупційного комплаєнсу у вищій освіті, дослідження якості послуг для малого бізнесу.

Завершилась Асамблея Української сторони Платформи проведенням консультацій між учасниками щодо майбутнього УС ПГС, її пріоритетів діяльності та співпраці з Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Учасники УС ПГС також провели планування у власних робочих групах.

«Зелений Фронт» є членом Української сторони Платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС» з моменту заснування самої платформи (точніше, з Установчих Зборів Платформи, які відбулися 7 листопада 2014 р.). Наша громадська організація приймала участь в усіх Асамблеях Української частини ПГС, а також у більшості засідань Робочої Групи №5, у яку увійшла, наші пропозиції та доповнення, а інколи навіть цілі розділи аналітики увійшли у робочі документи Платформи: звіти, доповіді, тощо. Наша організація планує і надалі співпрацювати з Платформою, прискорювати євро інтеграційні процеси нашої держави у галузі охорони довкілля та збереження дикої природи, принаймні про це було домовлено на засіданні нашої Робочої групи.

Складні часи очікують на Українську частину Платформи громадянського суспільства, незважаючи на важливість її роботи та актуальність вже зробленого, як і запланованої діяльності, з цього року зупиняється фінансування Платформи, яку весь цей час здійснювала «Громадська синергія». Яким чином знайде собі фінансування орган Угоди про асоціацію? Про це також відбувалася дискусія, але остаточного рішення поки що немає, втім, варіантів багато: або він надаватиме аналітичні послуги усім бажаючим, включаючи Уряд України, або допомагатиме інституціям громадянського суспільства отримувати гранти, або сам отримає грант від того чи іншого донора, або візьме на себе координацію роботи європейських донорів по Україні, або обере інший з багатьох запропонованих експертами шляхів.

«Зелений Фронт» готовий допомогти інших організаціям громадянського суспільства у співпраці з Платформою, а також готовий надати допомогу будь-яким інституціям у розумінні ролі Платформи та важливості її роботи.

Олег Перегон, Київ-Харків, фото автора та з офіційного сайту Платформи

Місце проведення Асамблеї

Місце проведення Асамблеї

Місце проведення Асамблеї

Місце проведення Асамблеї

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас

Виступає голова РГ №5 Наталка Андрусевич

Виступає голова РГ №5 Наталка Андрусевич

Розмови в кулуарах

Розмови в кулуарах

Більше 100 організацій України прийняли участь у Асамблеї

Більше 100 організацій України прийняли участь у Асамблеї

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>