Архив новостей

Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Мало жуті? Ось вам ртуті!

Вочевидь, саме такою логікою керувалися харківські міські посадовці, надаючи дозволи та узгодження на створення у Харкові підприємства з переробки відходів ртуті. Але сьогодні законодавство змінилося, і без громадських слухань подібні заклади створити неможливо. Отже, на сайті Мінприроди вже розміщено повідомлення про плани створити у Харкові за адресою вул. Лодзька, 7а, цитуємо: «ділянки по утилізації ртутьвмісних відходів і виробництва ртуті» (http://eia.menr.gov.ua/places/view/1879).

Ртуть — один з найнебезпечніших хімічних елементів. Цей високотоксичний важкий метал не розкладається, через воду він потрапляє до ланцюга живлення організмів у природі, наприклад, накопичуючись в рибі. У людському організмі ртуть шкодить насамперед серцево-судинній системі. За умов тривалої дії на організм цей токсичний метал може призводити до відмови нирок, зупинки дихання і навіть спричиняти смерть. Велику шкоду для здоров’я спричиняє вдихання парів ртуті, яка починає випаровуватися вже при кімнатній температурі. Але не тільки сама ртуть є загрозою для живих організмів, а ще й її сполуки: солі, ртуть-органічні речовини тощо. Одна з таких сполук — сулема, її смертельна доза при потраплянні в шлунок складає від 0,2 до 0,5 г. А ще більш отруйним є диметилмеркурій, який є одним з найнебезпечніших нейротоксинів планети Земля, а утворюється він з інших сполук цього металу, причому легко долає матеріал латексних рукавичок, ПВХ тощо. Прикладом цього є трагічна загибель у 1997 році вченої-хіміка Карен Вєттерхайм, яка випадково крапнула диметилмеркурієм на свою руку, вдягнуту у латексну рукавичку.

Українське законодавство передбачає винесення найбільш небезпечних хімічних установ та виробництв за межі населених пунктів. Це передбачено і для переробки небезпечних відходів. Втім, комусь заманулося поставити під ризик життя та здоров’я мешканців міста Харкова. Вулиця Лодзька, 7 а, де планується виробляти майже 2,6 тонни ртуті на рік — це частина району Немишлі, що розташована поруч з районом Нові Будинки та ХТЗ. Просто у кілометрову санітарну зону навколо підприємства потрапляють 9 багатоповерхових житлових будинків та цілі квартали приватного сектору (Московський проспект, Велозаводські проїзд та провулок, Високогірні проїзди (1-й, 2-й, 3-й та 4-й) та провулок, Високогірна, Підйомна, Родюча та Немишлянська вулиці і т.д.). До цієї зони можливого впливу потрапляє також декілька об’єктів з масовим перебуванням людей: Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №72 (адреса: Московський проспект, 246), супермаркети «Сільпо» та «Екватор» (Московский проспект 256 та 256-Б), готель та магазин «Велотрейд». В цій небезпечній зоні також розташовані потужності таких підприємств, як «Хладопром», «Південкабель», «Харківпродмаш», «Фоліо плюс», «Харківмаш», «Айсберг-Фіш», КП Тролейбусне депо №3, Харківський автогенний завод, та деяких інших.

Харків’яни! Зупинимо ртутний виклик разом! Візьміть участь у збиранні підписів проти розгортання цього небезпечного підприємства на території Харкова! Виходьте на акції протесту проти цього порушення наших з вами екологічних прав, прокидайтеся!!!

ГО «Зелений Фронт», Харків

Міжнародний знак хімічної небезпеки.

Міжнародний знак хімічної небезпеки.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>