Архив новостей

Февраль 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Крадіїв чорнозему зупинила міліція

Є багато екологічних злочинів, які спрямовані проти нашого довкілля, проти нашої екологічної безпеки, отже — проти людства. Але одним з найбільш варварських, ганебних, найнепростиміших є так зване «заволодіння поверхневим шаром ґрунту» — крадіжка чорнозему. Злодії не просто знищують нашу землю. Вони завдають довкіллю удар, який ще багато-багато років буде даватися у знаки нашим нащадкам. З однією з банд, які займаються цією ганебною справою на Харківщині, вдалося впоратися нашим правоохоронцям.

Днями до «Зеленого Фронту» звернулися небайдужі харків’яни, які для своїх спортивних вправ обрали одне з передмість Харкова. Увагу відпочивальників привернула незрозуміла діяльність у глухій балці неподалік від Симферопольского шосе, що з’єднує місто Харків з містом Вовчанськ. Спершу спортсмени-любителі подумали, що йде якесь будівництво. А придивившись з’ясували: двома екскаваторами негідники завантажують на дні балки великі самоскиди найціннішою речовиною України, нашою гордістю — чорноземом. Спробували було громадяни наблизитися до незаконної розробки — охоронці бандитів стрімко попрямували до них на легковику. Ледь-ледь городяни змогли, що називається, «унести ноги». Але, на щастя, ці люди не залишилися байдужими до подальшої долі довкілля та звернулися до нашої організації.

Оскільки злодії дуже ретельно обирали місцину для своїх брудних справ, знайти незаконний кар’єр виявилося доволі складною справою: з усіх боків балка оточена лісопосадками, а безпосередньо навколо неї — поля сільгосппідприємств, отже, складно дістатися до неї непоміченим. Та й охорона гав не ловить — дивиться на всі боки. Отже, розробили цілу «споцоперацію», щоб непомітно зняти фото та відео. Довелося і в кущах посидіти, і під виглядом випадкових туристів «заблукати». В решті решт, фото- та відео-матеріали ми змогли відзняти 26 серпня. Дали собі день на обробку матеріалу та почали підготовку заяви. А 27 серпня міліція… зупинила протиправну діяльність крадіїв чорнозему на цій ділянці. Виявилося, що небайдужі харків’яни повідомили про цих злодіїв керівництво МВС України. Отже, наші матеріали стали не стимулом для діяльності міліції, а лише допомогою в їх роботі.

Хочеться подякувати правоохоронцям за професійне, чесне, швидке реагування на екологічну злочинність. Після багатьох років нашої боротьби з байдужістю міліції по саме цьому виду злочинності (http://www.zfront.org/ukrayinski-chornozemi-volayut-pro-dopomogu/, http://www.zfront.org/ukrayinska-zemlya-kliche-na-dopomogu/, http://www.zfront.org/gryaznoe-delo-pesochinskie-pinkertony-opozorilis-na-vsyu-ukrainu/, http://www.zfront.org/problemoy-vyvoza-s-poley-chernozema-zainteresovalis-tsentralnye-smi/, http://www.zfront.org/vorovstvo-chernozema/, http://www.zfront.org/chernoze/ та багато інших матеріалів), така реакція не може не радувати. Але зупинка лише однієї групи злодіїв — це лише крок у боротьбі з землеворами. Ми звертаємось до усіх свідків цієї злочинної діяльності, яка, судячи з усього, продовжувалася багато місяців, ми звертаємось до усіх небайдужих мешканців Харківщини: якщо у вас є інформація про злочинну діяльність цих або інших крадіїв чорнозему — надайте її правоохоронцям та (або) по можливості — нашій організації. Ми усі маємо відповідати перед наступними поколіннями за збереження родючих ґрунтів. Ми усі будемо злодіями та негідниками, якщо не впораємося з цим завданням!

Олег Перегон, колова КР ГУ «Зелений Фронт»

В якості додатка — текст нашої заяви про злочин:

Начальнику ГУ МВС України у Харківській області

Генерал-майору міліції

Дмітрієву Анатолію Анатолійовичу

Заява про злочин

26 серпня ми, проїжджаючи по польовій дорозі, яка відходить від Салтівського шосе за 300 метрів від покажчика «17 кілометр» (Харківський район Харківської області, в бік міста Вовчанськ), побачили скоєння злочину, передбаченого ст. 239-1, а саме: невідомі незаконно заволодівали поверхневим шаром землі (чорноземом) за допомогою екскаваторів. Повернувшись на асфальтову дорогу (Салтівське шосе), ми побачили самоскид «КАМАЗ» помаранчевого кольору з номерними знаками АХ 9456 СТ, який звернув на ґрунтову дорогу, якою ми щойно проїхали. Ми уважно дивилися за переміщеннями цієї машини. Вона під’їхала до екскаваторів, якими в неї було завантажено декілька тон поверхневого шару землі (чорнозему). В Україні не існує законного механізму купівлі або продажу поверхневого шару ґрунту, подібні дії є прямим порушенням закону. У зловмисників, які діяли разом, координуючі між собою свої дії та вчинки (що дає змогу впевнитися, що вони заздалегідь домовилися про свої дії, тобто, діяли за попередньою змовою), на завантаження цього автомобіля пішло приблизно 20 хвилин. Відразу ж навантажений автомобіль почав рух в бік селища Липці Харківського району Харківської області (ми деякий час їхали за ними, щоб встановити приблизне місце їхнього слідування). А на місце завантаження один за одним поїхали ще два самоскиди: КРАЗ синього кольору АХ 6068 СА та КРАЗ світло-коричневого кольору 150-70 ХА, які також були навантажені чорноземом за допомогою екскаваторів, номери яких нам помітити та записати не вдалося. Фото- та відео-матеріали додаються.

На місці злочину ми побачили явні сліди того, що ця злочинна діяльність ведеться вже тривалий час. Сліди «розкопок» чорнозему сягають майже кілометр. Глибина залягання чорнозему перевищує в цьому місці 3-4 метри, саме на таку глибину докопуються мародери. Через таку діяльність довкіллю та сільгоспугіддям наноситься велика шкода, адже місця розкопки чорнозему стають уразливими для вітрової та водної ерозії, отже з тих ділянок, де злодії не видобули чорнозем самі, його через їхню діяльність змиває водою та здуває вітром. Ця діяльність ведеться в безпосередній близькості від міста Харкова, отже, харків’яни страждають через перевищення кількості пилу в повітрі. Як свідчить ґрунтознавча наука, 7-міліметровий шар чорнозему у природних умовах утворюється за 100 років. Три метри вкраденого чорнозему відновляться лише через 20 тисяч років! А родючість цим ґрунтам природними засобами повернеться лише через 400-500 років.

Як і в інших місцях Харківської області, де зафіксовані подібні злочини, у цій балці порушення статті 239-1 супроводжується порушенням статті 239 ККУ, а саме: забруднення та псування земель. До замовників злодії везуть чорнозем, а назад, на сільгоспугіддя — сміття та небезпечні відходи. Їх скидають просто у щойно викопані шурфи, де вкрали землю. За нашою оцінкою, обидва злочини нанесли значні збитки довкіллю та державі. Просимо знайти та покарати за Законом винних у цьому злочині.

27 серпня 2015 року

Підписи

Фото з місця злочину:

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Оперативне фото

Відео:

2 комментариев к Крадіїв чорнозему зупинила міліція

  • Аутсайдер

    После этого рецидива не было? Интересно было бы узнать накрыли их или нет?

  • Евгения

    Точно, интересно узнать, накріли ли. Сейчас информация, что воруют в Полтаве.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>