Архив новостей

Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Харківський кліматичний марш — відбувся!

Незважаючи на люту негоду: дощ, холод та мряку, у Харкові відбувся Кліматичний марш. А оскільки аналогічні акції пройшли по всій планеті, можна сказати, що харків’яни разом з усім людством боролися за довкілля. Принаймні ті дві сотні небайдужих громадян, які прийняли участь у кліматичних акціях, які проходили останній тиждень щодня. І тим більше, ті 100 осіб, які безпосередньо приймали участь у Кліматичному марші в Харкові.

Кліматичний марш розпочався з мітингу під стінами Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенко, де усі учасники акції розгорнули свої заздалегідь підготовані банери та плакати (а ті, хто не подбав про агітацію раніше — змогли намалювати свої гасла). Дочекавшись тих, хто спізнювався, громада кліматичних активістів, представників різних НУО (був серед них і наш «Зелений Фронт»), а також просто небайдужі громадяни вирушили вздовж вулиці Сумської до площі Свободи. На головній площі міста, на сходах біля станції «Держпром» Марш завершився, але розпочався флеш-моб. Участники цієї частини акції тримали у руках картинки та написи, пов’язані з «минулою енергетикою», тією, яка має піти, а саме: тепловими електростанціями, АЕС, підприємствами-забруднювачами, транспортом з двигунами внутрішнього згоряння тощо. А по сигналу ведучого усі учасники флеш-мобу перегорнули свої картинки іншим боком, демонструючи енергетику майбутнього: сонячні технології, вітрові електростанції, електротранспорт, велосипедні маршрути тощо.

А після цього флеш-мобу організатори, як і обіцяли, провели конкурс на кращій плакат або банер. Переможці отримали еко-сумки та інші подарунки. Отже, акція відбулася, була доволі людною (тим більше, зважаючи на негоду), веселою, зібрала багато молоді та студентів.

Щодо харківських «віпів», еліт та інших пихатих чолов’яг. Жодної особи з так званого «активу» області на марші не було. Отже, не актив це, а пасив. Ані губернатор, ані так званий мер не знайшли достатньо розуму, щоб приєднатися до громади світу. Жоден ректор не припхав своє тіло. Жоден політик місцевого розливу не приєднався до загальносвітової акції. Отже, бачимо: далі свого носа ці громадяни не бачать. Офіційні екологи — теж проігнорували захід. Призначений з невідомих причин головою екологічного департаменту облдержадміністрації чоловік не знайшов причин вийти на марш на захист природи. Голова екоінспекції, мабуть, знає щось важливіше, ніж охорона довкілля. І за них теж соромно.


Для порівняння: у Канберрі, Сіднеї та Мельбурні (Австралія) пройшли багатотисячні Кліматичні марші. У столиці держави велика кількість людей (більше 6 тисяч) пройшли ходою до будівлі уряду, вимагаючи урядовців вжити усі необхідні для захисту довкілля заходи. Урядовці приєдналися до мітингувальників. Багато тисяч людей вийшли на такі самі марші в Кореї та Бангладеш, США та Ізраїлі, словом, по всьому світу. Міністри екології, екологічні посадовці приймали участь у цих заходах, спілкувалися з громадами, проводили майстер-класи та лекції. Бо якщо їм екологічні проблеми байдужі — слід шукати іншу роботу.

В кожній країні, кожному великому місті організатори акцій вигадали щось своє. Пройшов аналогічний марш і в українській столиці. Кияни вразили городян своїми карнавальними костюмами та вдалою театралізацією свого заходу.

Чи вдалося мільйонам учасників Глобального кліматичного маршу достукатися до лідерів світових країн — побачимо по результатах Кліматичного Самміту ООН та подальшим рішенням урядів. Але вже є впевненість, що кожен, хто прийшов на такий марш у своєму місті, зробив дуже важливий крок для всього людства, для всієї планети!

Олег Перегон, «Зелений Фронт»

1 комментарий к Харківський кліматичний марш — відбувся!

  • Неравнодушный харьковчанин

    Спасибо всем, кто не пожалел своего времени и пришел на этот марш

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>