Архив новостей

Май 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Харків’яни виступили проти фрекінгу

28 лютого на найбільшій українській площі (майдані Свободи у Харкові) провели свої акції супротивники фрекінгу — процесу видобутку сланцевого газу або газу ущільнених пісковиків (це один та той самий газ, але називається він так чи інакше в залежності від рівня сланцеватості порід, в яких міститься). «Зелений фронт» провів мітинг проти фрекінгу водночас з іншими акціями. За результатом мітингу 126 осіб підписали відповідне звернення, підготоване нашою організацією.

Як вже ми звикли до заниження кількості мітингувальників та пікетувальників офіційними джерелами! Цього разу цифри знов різні. Реально на площі перебувало біля 200 осіб. Новини повідомляють про 50… в нас задокументовано 125 підписів. Що це значить? А значить це дуже простий факт: насправді підрахувати, скільки людей прийняло у події участь, доволі важко, адже в робочій день не всі можуть як солдати на плацу, зібратися і стояти від початку акції до її кінця. Багато хто прийшов з другої половини акції, хтось — навпаки, був на початку, а потім пішов по справах.

Село Веселе. Якщо народ схибить, тут може відбутися перший фрекінг...

Село Веселе. Якщо народ схибить, тут може відбутися перший фрекінг...

Насправді на площі Свободи одночасно відбувалося три акції. Почну з нашої: «Зелений фронт» вийшов на мітинг проти фрекінгу до стін Харківської обласної Ради не випадково. Річ у тім, що 17 січня наші обласні депутати підтримали угоду про розподіл продукції між компанією «Шелл» та двома фірмами з України, що було потім підписано в Давосі. Депутати приймали це рішення поспіхом, не встигнувши ознайомитися з ним, порадитися з виборцями, вислухати фахівців. Необізнані у ситуації депутати приймали рішення не розумом, не серцем, а через політичні амбіції чи ще якісь думки. Але ж це серйозне питання!

Учасники мітингу нагадали депутатам, що фрекінг — дуже небезпечний процес, який в багатьох країнах світу або забороняють, або суттєво обмежують. Нагадали й про Резолюцію №118 Міжнародного союзу охорони природи, яка вимагає від усіх країн світу не видавати ліцензії на фрекінг, а також назавжди заборонити видобуток газу цим методом поруч з родовищами питної води, а також у природоохоронних територіях та зсувонебезпечних зонах. Також депутатам було нагадано про сумні випадки, які вже трапилися у світі через фрекінг.

Мітингувальники висловили думку, що через декілька років, скоріше за все, буде винайдено безпечний спосіб видобутку сланцевого газу. Може, він навіть вже існує: це так званий пропановий фрекінг, або безводний фрекінг, який позбавлений більшості вад водного фрекінгу. Хоча й він ще не є ідеальним, адже не знімає сейсмічного ризику та ризику потрапляння газу до грунтових вод. Одна з економічних вад водного фрекінгу — це низький відсоток газу, що видобувається. Значна частина запасів так і лишається під землею. Тобто, такий видобуток описується народнім прислів’ям: «як не з’їм, то понадкушую». А ті країни, які збережуть надра сьогодні, після розробки безпечного способу видобутку (деякі вчені навіть кажуть, що це відбудеться за 2-3 роки) — тільки виграють! Ми ж, як не зупинимо цю загрозу, тільки програємо!

А ще учасники мітингу висунули до депутатів обласної та Верховної Ради вимогу: забезпечити державі та області не брехливу, а справжню енергонезалежність: підвищити енергоефективність (як це роблять в усьому світі окрім України) та вдвічі скоротити споживання енергоносіїв, зокрема, газу, негайно опанувати використання відновлювальних джерел енергії, налагодити за допомогою державної підтримки та створення умов для інвесторів видобуток біогазів у сільському господарстві, полігонних газів, метану вугільних пластів тощо. А коли енергонезалежність буде досягнуто — думати про авантюри на кшталт «сланцевого газу».

У мітингу прийняли участь біля 50 осіб. Звернення, під яким підписалися учасники мітингу, дивіться нижче.

Одночасно з нашим мітингом провели свій пікет представники цілої низки громадських та політичних організацій. Серед них: «Трудова Харківщина», ПСПУ, «Оплот» та деякі інші. Організації — найрізноманітнішого напрямку та ідеології, деякі навіть діаметрально протилежних поглядів, але змогли об’єднатися та разом прийти на площу, щоб захистити майбутнє нашої держави, якому загрожує таке явище, як фрекінг.

На цьому пікеті були як фахові, цілком слушні виступи, які зробили, зокрема, фахівці-екологи, спеціалісти з гідрогеології, хімії тощо, так і більш емоційні висловлення людей, які хоча й не є фахівцями з екології, але небайдужі до довкілля, переживають за майбутнє наших лісів, річок, озер, чорноземів та сіл. Страшні речі розповіли пікетувальники про те, які екологічні наслідки для природи та здоров’я людей мали випадки нехтування екологічним законодавством, попередженнями фахівців-екологів у гонитві за готівкою. Результати таких «заробітків» — мертві села, отруєні річки, навіть загиблі люди. Учасники зібрали підписи під своїм зверненням, адресатами якого є різні гілки української влади. У пікеті приймало участь більше 150 осіб.

Але це ще не все. Рідкісний випадок: на центральній харківській площі відбувся… пікет пікету. Невідома раніше організація «Український національний союз» (не плутати з тим, що припинив своє існування у 1919 році) прийшла на пікет на площу, але стала обличчям не до обласної Ради, не до центральної вулиці міста Харкова — Сумської (до цих об’єктів та людей, що там перебували, ці «активісти» стали навпаки задом), а до… пікетувальників з різних організацій. Я уважно прислухався до гасел, які час від часу хором вигукували учасники цього пікету пікету (адже пікетуванням обласної Ради це не було, звернень до перехожих не робилося, а вимог до влади не висувалося, отже, пікетували пікетувальнків…) Окрім образ представників певних національностей, вимог «негайно покинути Україну» (правда, чомусь російською мовою) та інших подібних за рівнем провокацій не пролунало нічого. Але журналісти потім казали, що ці дабл-пікетчики буцімто хотіли виступити за сланцевий газ. Ну, хотіли а не змогли… Їх було 10-15 осіб.

Отже, ось наше звернення, яке підписало 126 осіб (учасники нашого мітингу та конструктивного пікету обмінювалися думками, слухали один одного, отже серед пікетувальників знайшлися ті, хто підтримав звернення мітингу):

Харківській обласній Раді

Верховній Раді України

Звернення
учасників мітингу
28.02.2013 р. у місті Харкові

Ми, громадяни України, зібралися, щоб засудити дії Харківської обласної Ради, яка, у супереч власному регламенту та цілій низці нормативних актів, 17 січня цього року погодила «Проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська». Ця угода підписувалася необізнаними у ситуації депутатами, без надання ним можливості проконсультуватися з фахівцями та з власними виборцями, оскільки в порядку денному сесії цього пункту не було. Отже, ми вимагаємо:

 • Негайно анулювати рішення позачергової Сесії Харківської обласної Ради від 17.01.2013 р.
 • Прийняти на державному рівні мораторій на проведення на території України фрекінгу до вступу в дію законодавства, яке б гарантувало екологічну та техногенну безпеку населення та територій. Це законодавство має базуватися на розроблених фахівцями «Критеріях безпеки при видобутку газу методом фрекінгу».
 • Проведення парламентських слухань з наданням можливості для висловлення незалежним експертам з наукових установ та громадських організацій України, Франції, США, Німеччини тощо. Залучення до цих слухань представників Міжнародного союзу охорони природи.
 • Підготувати та прийняти відповідні нормативні акти (закони, постанови, держстандарти), які б гарантували безпеку населення та територій в процесі розвідки та (якщо це виявиться можливим) розробки родовищ нетрадиційних газів.

Ризикувати українськими водами, родючими ґрунтами, життям та здоров’ям людей — це злочин. На сьогодні в державах Європи видобуток газу методом фрекінгу або забороняють, або значно обмежують через його небезпеку для довкілля. В Україні законодавство не ніяк обмежує цей процес. Це — неприпустимо!

/підписи, 126 шт./

Олег Перегон, голова КР ХОГО «Зелений фронт»

П.С. З листівками вийшло так, що ми свої розробити не встигли, отже, скористалися чудовою листівкою, яку створили члени організації «Екологія. Право. Людина.» (Львів), за що колегам низький уклін та велика подяка!

16 комментариев к Харків’яни виступили проти фрекінгу

 • Нина

  Я рада,что пусть и две сотни людей пришли,но это значит,что есть люди у которых болит душа за свою землю. Кто просчитал какие будут затраты и что мы выиграем? Выиграем онкологию,потерю плодородных земель,недостачу воды?

 • gep

  позор.
  всего 200

 • веселый

  Правильно, позорно, что не 210! Как вам не стыдно! В будний-то день! И почему не было ярко украшенных машин, самолетов с символикой митинга, БТР-ов и народного хора!

 • Толян

  Устыддитесь! Митинг прошел без музыкального сопровождения, не было балета Большого театра, никто не танцевал топлесс!

 • Юрій

  молодці. Добре зробили.

  Нехай навіть 200, але це вже 200

 • gep

  в Донецке 2000 чел и всё без политики
  в харькове было 150 политических со своими лозунгами
  т е реально написали некоторые СМИ – 50 чел

 • gep

  это все равно, что вышли 2 харьковчанина и по всем новостям:
  -харьковчане протестуют!

 • gep, сколько же, по-вашему, должно было быть пикетчиков?

 • gep

  ошибся. митинг 2000 был в Славянске

 • gep

  melnikserg, никак не меньше, чем в Изюме

 • Толян

  Геп, ты б вышел, было бы 201…

 • Андрей

  Вы ребята не понимаете. Бобкина боятся люди. В Изюме вышло 5 тыс народа пропротив добычи газа таким способом. Местные депутаты подписали о приостановлении бурения скважин. Добкин приехализ Америки(где кстати это приветствуется)и всех поставил под кнут, мол документ не действителен. Абурят и дальше.Под Святогорском уже стоят 5 ВЫШЕК и работу не прекращают(а там заповедная зона)А занимаются америкосы в лице SHELL которым похер , что снашей землей будет. У этой компашки в проэкте 1000 вышек по Донецкой и Харьковской обл-м. А вот теперь, не только жопа всем нашим рекам и озерам, но и грунтовым водам которые питают наши города артезианской водой.Думайте ГРАЖДАНЕ УКРАИНЫ!!!!! ЭТО ЗЛАЯ РЕАЛЬНОСТЬ!!!!

 • gep

  Толян, не хочу тебя оскорбить, но я там был

 • Толян

  Геп, привел бы с собой 100 друзей, было бы 300.

 • gep

  Толян,я бы привел, а ты бы сидел и трепался через инэт.
  от митингов толку почти нет

 • Толян

  Геп, я тоже там был, и если что-то прошло не так, в первую очередь виню себя. Мог я расклеить листовки с приглашением на митинг, напечатав их на своем принтере? Мог. Не сделал? Не сделал. Не хватило времени, не работал временно принтер, поленился пойти где-то распечатать. Это я виноват, слышишь, Геп. А ты распечатал? Нет? Значит, ты тоже виноват. Но я тебя не виню. Я СЕБЯ виню. И тебе советую сперва в себе разбираться, а потом уже кого-то позорить.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>