Архив новостей

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Генеральний план міста Харкова 2004-2026

Право на доступ до інформації з питань містобудування

Міжнародними і національними нормами передбачено право громадян на вільний доступ до інформації, яке може обмежуватися лише в інтересах національної безпеки, права на приватність громадян, та іншими обмеженнями, що є необхідними в демократичному суспільстві. Про державу громадяни мають право знати все, окрім інформації, від якої вони, здійснюючи установчу владу, самі відмовляються в інтересах національної безпеки.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про інформацію» за режимом доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Обмеження права на одержання відкритої інформації забороняється законом. Проте інформація щодо будівництва в населених пунктах за загальним правилом не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом:

Згідно ст. 4 Закону України «Про будівельні норми», одними із базових принципів державної політики у сфері нормування в будівництві є відкритість, прозорість і демократичність процедури розроблення, погодження та затвердження будівельних норм, а також доступність інформації про чинні будівельні норми.

Ст. 25 Закону України «Про архітектурну діяльність» надає громадянам та громадським організаціям, які не беруть безпосередньої участі у створенні об’єктів архітектури, право «одержувати в органах влади інформацію щодо підготовки і прийняття рішень з планування, забудови та реконструкції населених пунктів, окремих територій і конкретних об’єктів архітектури, додержання при цьому вимог законодавства про збереження пам’яток історії та культури, довкілля».

Нарешті, відповідно до статті 30-2 Закону України «Про планування і забудову територій», громадському обговоренню підлягають розроблені та погоджені в установленому законодавством порядку проекти місцевих правил забудови та проекти містобудівної документації, які пройшли в установленому законодавством порядку державну експертизу, у тому числі проекти генеральних планів населених пунктів.

Згідно статті 30-3, міські ради або їх виконавчі органи при вирішенні питань планування і забудови територій зобов’язані забезпечити оприлюднення розроблених та погоджених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови і доступ громадськості до цієї інформації. При цьому, повідомлення про громадське обговорення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови має обов’язково містити положення проектів містобудівної документації, місцевих правил забудови, у тому числі графічний матеріал, що відображають зміст зазначеної документації з проектними рішеннями.

Очевидним є те, інформація щодо чинної містобудівної документації має бути відкритою для громадськості в не меншому обсязі. До того ж тільки інформована громадськість може брати участь в гарантованому їй законом обговоренні наступних проектів містобудівної документації.

Докладніше про це можна прочитати в книжці Мазур М.В. «Право на доступ до інформації з питань містобудування».

Генеральний план міста Харкова.

На офіційному сайті Харківської міської ради, на сторінці «Генеральний план м. Харкова», доступною для громадян є лише скорочена текстова частина Генерального Плану 2004-2026, що розроблено інститутом “Діпромісто” та затверджено Харківською міською радою 23.06.2004.

Це можна тлумачити лише таким чином, що Харківська міська влада не має або бажання або технічної можливості згідно з законом надати харків’янам повну версію Генерального Плану міста, із текстовою та графічною частинами. В першому разі метою може бути приховування від громадськості незаконної діяльності урядовців та депутатів… В будь-якому разі, ми раді допомогти міській владі виконати вимоги закону, та надаємо харків’янам можливість ознайомитись із повною текстовою частиною та з основним кресленням графічної частини Генерального Плану Харкова 2004-2026.

Графічна частина Плану являє собою сукупність шарів із графічною інформацією: на кожному шарі відзначено території, що відносяться до одній з багатьох категорій, наприклад «багатоквартирна житлова забудова» чи «зелені насадження загального користування», в існуючому на момент планування стані чи в проектному стані. Всі ці шари містяться в файлі pdf, в якому їх можна відключати (робити невидимими) та включати назад, як у Фотошопі. Тут наведено 4 варіанти Плану:

 1. Повна версія: pdf (63 шари, 7.8 Mb)
 2. Перелік шарів та їх позначень

 3. Полегшена версія: pdf (58 шарів, 3.7 Mb)
 4. Перелік шарів та їх позначень

  Прибрано важкі шари з контурами всіх будівель міста (4Mb), шляхи залізниці та лінії рівня

 5. Тільки важливе: pdf (37 шарів, 2.8 Mb)
 6. Перелік шарів та їх позначень

  Прибрано додатково всю статичну інформацію, що не вказує на планування зміни цільового призначення територій, окрім прив’язки до місцевості та зелених насаджень

 7. Зелені насаждення: pdf (25 шарів, 2.5 Mb)
 8. Перелік шарів та їх позначень

  Залишено тільки зелені зони, магістралі, спортивні та рекреаційні установи та прив’язку до місцевості.

Експлікація (надписи до чисел що понаписано по всьому плану), тут.

Деякі шари накладаються один на одний, отже для вивчення всієї інформації в якомусь районі треба погратись, виключаючи та включаючи різні шари. Це можна зробити в Adobe Acrobat Reader версії 6.0 та більше, за допомогою навігаційної панелі layers/слои/шари. План зручно розглядати у масштабі 800-1600 %

Ось так виглядає частина генплану із парком Горького:

Голим оком видно, що планівна магістраль продовжує Весніна через Сумську та виходить на Новгородську, обминаючи парк Горького з півдня. Через сам парк ніяких магістралей не планувалося.

Необхідно додати, що громадське обговорення Генерального Плану відбулося 27.06.2003 (див витяг з протоколу), а всі пізніші зміни та доповнення до Плану, всупереч положенням Орхуської конвенції, ніяким чином із громадскістю не обговорювалися – зокрема, дорога через парк Горького, що з’явилася 2007 р. в «Схемі плану красних ліній магістральних вулиць міста Харкова».

Наостанок, необхідно відмітити, що рішенням Харківської міської ради від 27.08.2004 призупинено дію ч. 2 п. 2 рішення Харківської міської ради від 23.06.2004 «Про затвердження генерального плану м. Харкова до 2026 року» до затверждення правил забудови м. Харкова.

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>