Архив новостей

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Екологічне звернення «Зеленого Фронту» до кандидатів, які беруть участь у майбутніх місцевих виборах, і виборців

Напередодні місцевих виборів 2015 року Громадська організація «Зелений Фронт» (ЗФ) вперше запропонувала усім політичним партіям і виборчим блокам, які брали участь у місцевих виборах, а також усім без винятку кандидатам в депутати місцевих рад Харкова і Харківської області, кандидатам на посади міських, селищних, сільських голів свою підтримку та допомогу у складанні екологічної складової передвиборчої програми, подальшої її реалізації у разі перемоги на виборах. Натомість ЗФ вимагала публічного визнання складеного нами переліку природоохоронних проблем міста та області як такого, що буде прийнятий до виконання в разі перемоги того чи іншого кандидата.

Минулі п’ять років цілком підтвердили доцільність зазначеного підходу до взаємодії громадської організації та органів місцевого самоврядування. Саме завдяки цій взаємодії багато екологічно-недоречних рішень влади було зупинено ще до початку їх реалізації. Про доцільність та ефективність взаємодії з органами місцевого самоврядування на основі складених ще на етапі їх обрання вимог свідчить і той факт, що у поточному виборчому процесі до ЗФ приєдналися одразу декілька громадських об’єднань, додавши своє бачення до цього документа.

Тож до виборів 2020 року ЗФ підготувала аналогічну пропозицію. Ми вважаємо, що саме тепер доречно поінформувати всіх, хто планує стати 25 жовтня 2020 року обранцями народу, про завдання, які суспільство ставить як першочергові у напрямку охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів. Ми б воліли, аби усі учасники виборчої кампанії врахували виявлені нами екологічні проблеми при деталізації та конкретизації своїх передвиборчих програм.

Зі свого боку ЗФ і ті громадські об’єднання, які долучилися до створення цього документу, обіцяють допомогу та підтримку тим політичним партіям, виборчим блокам та кандидатам, які публічно підтримають наші вимоги й побажання.

Незважаючи на те, що ЗФ як громадська організація не ставить перед собою завдання щодо досягнення будь-яких політичних цілей, ми маємо власну оцінку політичних процесів, які відбуваються в Україні останні 10 років. Ми пам’ятаємо методи ведення діалогу з громадськістю, які практикував теперішній міській голова у 2010 році під час винищення дерев парку Горького. Тож, наша пропозиція щодо співпраці жодним чином не стосується:

 • будь-яких партійних структур, до керівництва яких входить Г. Кернес;
 • будь-яких кандидатів, які причетні до розкрадання земель рекреаційного призначення м. Харкова;
 • будь-яких кандидатів, які причетні до злочинів проти Майдану;
 • будь-яких кандидатів, які в минулому входили до керівного складу партії регіонів.

Безумовно, ми будемо стежити за виконанням обіцянок, наданих під час виборчої кампанії, та інформувати краян про їх виконання.

Крім того, ми сподіваємося, що наші дії привернуть увагу різноманітних громадських організацій Харківщини як один з можливих шляхів налагодження конструктивних відносин з органами місцевого самоврядування. Тому цей проект ЗФ є відкритим для участі в ньому всіх громадських організацій Харківської області.

Ми закликаємо виборців залишити без голосів будь-яких кандидатів, які ігнорують питання охорони довкілля, екологічної безпеки, під час зустрічей з кандидатами обов’язково вимагати від всіх них визначитися щодо екологічних питань та запобігати обранню екологічних злочинців і невігласів!

·       Термінове запровадження мораторію на відчуження земель та повернення статусу рекреаційної зони всій території, яка до 2010 року належала центральному парку ім. Горького

Через «реконструкцію» 2010-2012 років територія центрального парку скоротилася більш ніж вдвічі. Значну частину парку рішенням міськради було виведено з категорії земель рекреаційного призначення. Результати обстежень активістами ЗФ території за кінотеатром «Парк» і новими «футбольними полями» доводять, що ці території цілеспрямовано перетворюють на звалище побутових і будівельних відходів з метою подальшої їх передачі у приватну власність за кооперативною або подібною схемою дерибану земель.

Вимагаємо сформувати з представників харківських екологічних, зоозахисних і пам’яткоохоронних громадських організацій громадську спостережну раду. Внести до Статуту територіальної громади м. Харкова норми щодо обов’язкового погодження цією спостережною радою всіх змін цільового призначення земельних ділянок, планових видалень зелених насаджень і будь-яких видів господарської діяльності на територіях усіх парків та інших рекреаційних зон загального користування в місті.

Вимагаємо замість дорогих рулонних газонів, які погано вкорінюються і приживляються, створювати в парках і скверах більш витривалі та економні посівні газони різнотрав’я без постійної потреби в зрошуванні, але з дренажем, що враховує ухил рельєфу місцевості та передбачає розподілення дощової води. Це дозволить відвідувачам зелених зон вільно ходити та відпочивати на таких газонах без суттєвої шкоди для трави.

·       Припинити грабунок Лісопарку та парків міста: «Зелений гай», ім. Маяковського і Перемоги

Лісопарк! Для більшості харківців це місце відпочинку і єднання з природою. Тут можна побачити багато рослин і тварин, занесених до Червоної Книги України, Міжнародних Червоних Списків, Червоної Книги Харківської області. Тут пролягають шляхи міграції червонокнижних тварин. Особливої цінності Лісопарку надає його транспортна доступність, бо цій лісовий масив розташований фактично в межах мегаполіса.

В попередні роки майже на кожній сесії Харківської міськради ухвалювали рішення про безоплатне виділення земельних ділянок у Лісопарку. Ділянки виділялися для житлового будівництва фейковим кооперативам і одразу перепродавалися за ринковою ціною.

Лісопарк має належати всім поколінням містян. Він не може бути засобом наживи для купки морально деградованих осіб, які волею випадку отримали тимчасове право розпоряджатися цим унікальним острівцем природи. Треба зробити все, аби землі в Лісопарку, як і в інших парках, повернути у власність територіальної громади м. Харкова. Вимагаємо «заморозити» будівництво всіх маєтків, які всупереч здоровому глузду і Закону розпочали зводити на території Лісопарку. Здійснити ретельну перевірку законності виділення і цільового використання земельних ділянок з обов’язковим залученням громадських організацій. Користувачів, забудовників ділянок, щодо яких ухвалено судові рішення, зобов’язати не лише демонтувати незаконні будівлі, а й вжити рекультиваційних заходів.

Рішенням Харківської обласної ради від 30 серпня 2012 року № 518-VІ у Харківському лісопарку було створено Регіональний ландшафтний парк (РЛП) «Сокольники-Помірки» площею 1104,6 га. Але ще й досі (а минуло 8 років!!!) РЛП не має виділеної в натурі землі, встановлених меж. До того ж, РЛП «Сокольники-Помірки» не має необхідного за Законом штату співробітників та охоронців, а також навіть статусу юридичної особи (ст. 5 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України» вимагає: …регіональні ландшафтні парки є юридичними особами. Ст. 12 того ж Закону: «Управління природними заповідниками, біосферними заповідниками, національними природними парками, ботанічними садами, дендрологічними та зоологічними парками загальнодержавного значення, а також регіональними ландшафтними парками здійснюється їх спеціальними адміністраціями. Спеціальні адміністрації очолюють керівники, які мають екологічну, біологічну або географічну освіту та які призначаються за погодженням із центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища… До складу спеціальної адміністрації по управлінню територіями та об’єктами природно-заповідного фонду входять відповідні наукові підрозділи, служби охорони, екологічної освіти, господарського та іншого обслуговування…» ). Таким чином, ще й досі унікальна природа Харківського лісопарку щороку знищується незаконним будівництвом, яке відбувається внаслідок безупинного дерибану землі.

Вимагаємо негайного виділення в натурі землі, встановлення меж РЛП «Сокольники-Помірки», повного виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України», створення не паперового, а реального Регіонального ландшафтного парку з дієвою службою охорони, штатними співробітниками наукового та еколого-просвітницького підрозділів.

Безумовно, лише центральним парком та Лісопарком питання зелених зон міста не вичерпується.

 • Відновлення витоків та русла річки Студенок на території парку «Зелений Гай» у Індустріальному районі міста Харкова (цей розділ підготовано разом з Русланом Аксьоновим та Дмитром Скуріхіним («Новий Харків || Зелений гай»))

Вимагаємо виконати такі дії:

 1. встановити місця знаходження джерел річки Студенок шляхом гідрогеологічної розвідки місцевості;
 2. дослідити підземні комунікації у долині річки та виявити місця потрапляння нечистот до русла річки;
 3. розробити комплекс заходів з відновлення прибережної водоохоронної смуги річки, очищення яру від відходів;
 4. з’ясувати законність перебування на берегах річки Студенок гаражів Гаражно-будівельного кооперативу «Мотор» та інших споруд.
 5. припинити екологічний вандалізм адміністрації Індустріального району, яка системно та цілеспрямовано засмічує береги річки, звозячи до яру гілки, побутове та будівельне сміття, а таке захаращення берегової смуги та яру супроводжується необмеженим зростанням небезпечних алергенних бур’янів (амброзія, чорнощир);
 6. запобігти знищенню яру, який адміністрація району планує вщент засипати будівельними відходами, вирівнюючи таким чином місцевість для подальшої забудівлі гаражами;
 7. оформити парк «Зелений Гай» як зону рекреації, місце знаходження джерел річки Студенок та в перспективі поєднати ставки з парком, утворивши цілісний зелений коридор, як це було у минулі часи, коли на місці парку та від південних кордонів району до села Логачівки розташовувався Золотарьов яр, яким текла річка Студенок; зберегти та відновити водну екосистему парку, оскільки в ньому мешкає багато диких тварин (сови, зайці, білки, їжаки та ін.), а у парку майже відсутня природна вода за винятком тієї, що тече яром;
 8. з’ясувати правовий статус недобудованого компанією «Житлобуд-1» колектору зливової каналізації, стоки якої відвели територією парку до яру, чим майже зруйнували залишки водної екосистеми.

·       Порятунок зелених насаджень міст

В Україні діють жорсткі норми щодо захисту зелених насаджень населених пунктів. Зокрема, чинні «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України», а також Правила благоустрою населених пунктів регламентують, що навколо кожного дерева, яке росте на вулиці, має залишатися відкритий (не вкритий асфальтом, тротуарною плиткою, каменем тощо) майданчик 2 х 2 метри. В Харкові ці норми порушуються, тому навіть під час сильного дощу коріння наших рослин лишається без води. За нашими оцінками щорічно 1-2 тисячі дерев у Харкові всихають через недостатню площу збирання води. Також нормативи чітко регламентують об’єми й періодичність поливання дерев. Та цих вимог законодавства в Харкові николи не дотримувалися. Більшість дерев у межах міста Харкова перебуває в жахливому стані. Зелені насадження Харкова слід рятувати, а для цього потрібен постійний діалог з науковцями та практиками, які займаються питаннями вирощування дерев, експертами громадських організацій.

·           Системний розвиток електротранспорту

Треба у пріоритетному порядку на основі техніки й технологій ХХI сторіччя модернізувати та розвивати в Харкові мережі екологічного електротранспорту: трамвайних, тролейбусних маршрутів, метрополітену. Натомість Харків поки що демонструє демонтаж і відсутність розвитку трамвайних ліній, відставання в розвитку ліній тролейбусних і метрополітену, мізерне фінансування ремонтів рухомого складу, які в останнє десятиріччя втратили характер планово-попереджувальних. Виконання відповідальних ремонтів вагонів метро без будь-якого публічного обговорення було виведено зі сфери відповідальності Комунального підприємства «Харківський метрополітен» і доручено приватній фірмі. Замість багаторазово і гучно анонсованого мерією власного виробництва нових трамвайних вагонів – Харків перетворено на «заповідник» «натомлених» протягом багатьох десятиліть трамваїв і тролейбусів з Праги й Риги (в «компанії» зі ще більш зношеним, латаним-перелатаним харківським рухомим складом). Сходження трамвайних вагонів з рейок через граничну зношеність колій, контактної мережі та рухомого складу вже перетворилися на звичні щотижневі події.

Поряд з модернізацією потрібні популяризація трамвая і тролейбуса, розповсюдження інформації про переваги електротранспорту. Вимагаємо оголосити мораторій на демонтаж трамвайних колій, будувати нові «тихі» трамвайні та тролейбусні лінії, за рахунок більш раціонального використання рухомого складу зменшувати епідемічно ризиковане скупчення пасажирів в салонах, організувати не фіктивні (для імітації цілодобової роботи, аби постачальник електроенергії не відключив живлення вночі за борги), а реальні зручні для пасажирів перевезення на спеціальних «нічних» трамвайних і тролейбусних маршрутах з регулярним рухом, забезпечити безбар’єрну доступність метрополітену для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках (спорудити зручні пандуси й ліфти на нових і найбільш популярних вже експлуатованих станціях), оновлювати рухомий склад (потрібен низькопідлоговий), застосовувати соціальну рекламу для пропагування екологічного електротранспорту серед харківців. Ці положення мають увійти до майбутньої Стратегії розвитку Харкова, нового Генерального плану і Плану сталої міської мобільності.

Вимагаємо стимулювати розвиток електромобільності й побудову розгалуженої мережі станцій для заряджання електротранспорту водночас із розвитком генерації електроенергії з відновлюваних джерел, що дозволить знизити рівень викидів автівками відпрацьованих токсичних газів у містах Харківщини. Збільшення частки електротранспорту в приватних, громадських і вантажних автопарках спонукатиме розвиток відповідної інфраструктури, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості повітря.

·       Створення в Харкові велосипедної інфраструктури

Розвиток велоінфраструктури – це не забаганка чи данина моді. Це – потреба тисяч харківців. Здоровий спосіб життя, зниження об’ємів відпрацьованих автівками токсичних газів, можливість економії коштів і екологічно чисті перевезення – ось що таке велотранспорт для будь-якого міста.

Вимагаємо створити в Харкові велосипедні вулиці й велосипедні доріжки, що дозволили б поєднати безпечними веломаршрутами всі райони міста і об’єкти масового тяжіння. Біля всіх адміністративних будівель, культурних центрів, університетів, коледжів, підприємств торгівлі тощо треба обладнати велопаркування. Немає потреби імітувати бурхливу діяльність, прокладаючи велодоріжки в Лісопарку. Там і без того велосипедисти почуваються достатньо комфортно. Велодоріжки потрібні саме на вулицях з помірною інтенсивністю руху транспорту, а також уздовж річок і струмків. Вимагаємо реалізувати вже розроблений харківськими ландшафтними дизайнерами проект веломаршруту «Інший шлях», що поєднає Салтівський житломасив із центром міста уздовж русла річки Харків. Стимулювання користування велосипедами дозволить знизити концентрації небезпечних для здоров’я мешканців речовин у повітрі.

·       Чисте повітря

В низці районів Харкова (Новожанове, Новоселівка, Пилипівка, Диканівка, Жихор, Липовий Гай, Основа, Нова Баварія та ін.) якість території, а отже, – і якість життя значно знижені через постійне забруднення повітря промисловими підприємствами. Є мікрорайони з високою захворюваністю специфічними хворобами, пов’язаними із забрудненням довкілля шкідливими викидами. Роками міськрада фактично самоусувається від врегулювання конфліктів місцевих мешканців з Коксовим заводом та іншими промисловими забруднювачами. Все це супроводжується вирубуванням створених у ХХ сторіччі зелених санітарно-захисних зон, що слугували «живим фільтром» для частини таких забруднень. Майбутній міськраді знадобиться політична воля для принципового розв’язання таких конфліктів, на одному боці яких – життя і здоров’я людей, а на іншому – отримання прибутку кількома олігархами.

Вимагаємо розроблення та ухвалення цільової програми «Чисте повітря Харкова». Ця програма окрім комплексного аудиту найвагоміших забруднювачів повітря повинна передбачати механізми (в тому числі фінансові), які дозволять винести «брудні» виробництва за межі міста. Наявність такої програми надасть місту можливість звернутися за підтримкою до міжнародних фінансових інституцій.

Зменшення викидів токсичних газів промисловістю і транспортом дозволить значно знизити ймовірність виникнення пов’язаних з якістю повітря захворювань, подовжити середню тривалість життя і уникнути додаткових витрат на охорону здоров’я.

Крім того, аналізи повітря в Харкові ведуть до однозначного висновку: містяни страждають від пилу. Багатократне перевищення гранично-допустимої концентрації за цим показником реєструється практично в усіх районах міста. Наслідок пилового забруднення – частіші хвороби органів дихання, серцево-судинної системи, онкологія. Аби містяни не задихалися, перше, що нам потрібно, – це дерева. Краще за них з пилом не бореться ніхто. Друге – припинення практики бездумного перекопування ґрунту та недолугого викошування газонів аж до їх винищення за допомогою садових тримерів. Будь-яка не засаджена, але перекопана поверхня – джерело пилу. Третє – припинення практики кар’єрного видобування піску в межах міста.

·       Чиста вода. Порятунок річок і водойм Харківщини

Доступ до чистої та якісної питної води завдяки сучасним методам очищення і ефективному управлінню водними ресурсами й поводженню зі стічними водами – це не лише забезпечення базових потреб людини, а й інвестиція у здоров’я на майбутнє.

Територію Харкова обладнано зливоприймачами лише на 40 %, які, в свою чергу, лише на 4 % обладнано фільтрами. Таким чином, практично всі зливові стоки з харківських вулиць і доріг без очищення, напряму потрапляють до річок і водосховищ. Вимагаємо вирішити найближчим часом питання будівництва нових зливоприймачів і обладнання фільтрами наявних.

·       Залучити представників екологічних громадських організацій до складу комісій, що ухвалюють рішення про видалення зелених насаджень в межах міст

Статути територіальних громад міст Харківщини вимагаємо доповнити відповідними статтями, аби зробити обов’язковою участь екологічних громадських організацій в роботі комісій, що ухвалюють рішення про видалення зелених насаджень в межах міст.

Слід створити в Харкові робочу групу з питань збереження та відновлення зелених насаджень, до складу якої увійшли б представники місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових і експертних закладів.

Робота СКП «Харківзеленбуд» спричиняє в громаді справедливі нарікання щодо закупівель за завищеними цінами за кошти міського бюджету, дотримання норм законодавства при видаленні дерев. Вимагаємо зобов’язати СКП «Харківзеленбуд» узгоджувати плани робіт з озеленення і благоустрою міста з робочою групою з питань збереження та відновлення зелених насаджень. Жодне місто світу не може дозволити собі щорічно висаджувати однорічні квіти на десятки мільйонів гривень. Територіальна громада Харкова має отримати право голосу у вирішенні питання: «Чи хочемо ми щорічно «закопувати в клумби» бюджетні гроші?».

·       Вирішення проблем у сфері поводження з тваринами

Охорона та відновлення тваринного світу (дикої фауни), збільшення природно-заповідного фонду та збереження біорізноманіття Харківщини – важливі пріоритети збалансованого природокористування. В Харківській області треба створити реабілітаційний центр для диких тварин.

Домашні тварини мають велике значення у життєдіяльності суспільства, а також, спільно з дикими тваринами, є складовою частиною біорізноманіття. Особливий статус у житті людей мають домашні тварини, у тому числі кішки та собаки, поводження з якими іноді носить проблемний характер. На жаль, непоодинокими лишаються випадки безвідповідального та жорстокого ставлення людей до тварин. Проблеми у сфері поводження з домашніми тваринами, у тому числі безпритульними, можна вирішити в основному за одну п’ятирічну депутатську каденцію за умови спрямування організаційного та фінансового ресурсу на усунення причин, через які  трапляються випадки жорстокого поводження з тваринами. З цією метою вимагаємо виконати такі першочергові завдання:

 1. Зміна стратегії Комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» Харківської міськради: відмова від знищення  безпритульних тварин та впровадження стерилізації  та відправки  на утримання нового власника, а при неможливості — їх  випуску в колишню середу під нагляд місцевих мешканців; внесення відповідних змін до «Програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності в м. Харкові на 2018-2022 рр.».
 2. Прийняття Харківською обласною радою «Програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності в Харківській області на 2021-2025 рр.», яка б передбачала масову стерилізацію, вакцинацію та облік домашніх тварин, у тому числі безпритульних.
 3. Прийняття «Правил поводження з домашніми тваринами у Харківській області», за дотриманням яких здійснювати контроль із залученням представників громадських організацій.
 4. Створення та забезпечення функціонування у Харківській області реабілітаційного центру для домашніх тварин, на базі якого буде здійснюватися масова стерилізація та інша ветеринарна допомога тваринам малозабезпечених громадян та безпритульним тваринам.
 5. Сприяння впровадженню в систему дошкільної та шкільної освіти регулярних занять з гуманного та відповідального ставлення до тварин.
 6. Створення умов та розроблення критеріїв для здійснення адресної допомоги у вигляді пільг та дотацій для малозабезпечених громадян, які утримують трьох та більше домашніх тварин.
 7. Налагодження конструктивного діалогу та взаємодії органів місцевого самоврядування з зоозахисним волонтерським рухом, представників якого долучати до обговорення та участі у вирішенні основних питань у сфері поводження з тваринами.

·       Ефективне управління відходами. Організація роздільного збирання твердих побутових відходів, в тому числі приймання (збирання) від жителів населених пунктів Харківщини небезпечних відходів у складі побутових (цей розділ підготовано разом з ГО «Добра Воля)

Основними принципами ефективного управління відходами є запобігання утворенню відходів, повторне використання, переробка, утилізація і захоронення відходів. Принципово важливим є сприяння зменшенню утворення твердих побутових і промислових відходів. Необхідно забезпечити у місті роздільне збирання твердих побутових відходів (ТПВ) з відокремленням ресурсоцінних компонентів (папір, пластик, скло, метал, тетра-пак), а також небезпечних відходів (люмінесцентні ртутьвмісні лампи, термометри, тонометри) від відходів органічних. Також потрібно налагодити збирання та передачу для подальшої утилізації елементів живлення, що не перезаряджаються, у побуті – батарейки, а також перезаряджувальні елементи живлення стандартних типорозмірів (акумулятори). Організувати збирання та подальшу утилізацію товарів, що вміщують органічні розчинники, фарби, лаки, тощо, а також товари, що вміщують або забруднені органічними та неорганічними хімікатами (кислотами, лугами), товари побутової хімії. Забезпечити збирання та подальшу утилізацію товарів фармацевтичної промисловості, медичних відходів.

Привести наявну систему поводження з відходами міст у відповідність до вимог чинного законодавства: Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», затверджених постановою від 10 грудня 2008 року № 1070, Постанови Кабміну України від 26 липня 2006 року № 1010 та відобразити ці положення в Стратегіях розвитку Харкова та інших міст області.

·       Енергоефективність і ресурсозбереження

Ефективність в постачанні та споживанні енергії є важливою складовою сталого розвитку. Використання найкращих доступних технологій у всіх галузях економічної діяльності, в тому числі домогосподарствами, обов’язкове створення в усіх багатоквартирних житлових будинках Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), підтримка з боку органів місцевого самоврядування створення «пасивних» щодо енергоспоживання будинків – мають сформувати важливі передумови для суттєвого зменшення споживання ресурсів водночас із підвищенням якості життя, залучення інвестицій від міжнародних фінансових інституцій і приватного сектору. Поступовий перехід на «зелені» поведінкові стандарти дозволить навернути більшість мешканців до ресурсозбереження, в тому числі завдяки використанню відновлюваних джерел енергії. У роботи, яка б стимулювала зниження енергоспоживання в містах Харківщини, має бути декілька напрямів: а) комплексне підвищення енергоефективності житла; б) навчальні програми для дітей і дорослих щодо потреби заощаджувати енергоресурси; в) стимулювання конкуренції на ринку надання енергосервісних послуг, припинення корупційних схем, стимулювання діяльності компаній, що впроваджують ресурсоощадні технології.

·       Екологічна складова управління

Ефективне, стале муніципальне управління має підвищити якість життя містян, ефективність споживання природних і енергетичних ресурсів, мінімізувати забруднення повітря, утворення стічних вод і твердих відходів. Запровадження раціонального зонування, сучасне адміністрування зелених зон загального користування, застосування найкращих доступних технологій і практик міського планування («пасивні» будинки, енергоменеджмент, технології ресурсозбереження, кліматично дружні технології тощо), розвиток зручної та ефективної інфраструктури громадського транспорту і системи транспортних шляхів, максимальне використання електротранспорту має сприяти раціональному використанню ресурсів в містах і створенню комфортних умов для проживання. Популяризація дружніх до природи поведінкових стандартів, запровадження сучасної системи управління відходами, включно зі зменшенням утворення відходів, сортуванням і переробкою дозволить розбудовувати свідому міську громаду і створювати дієві інституції муніципального управління.

Місто Харків і Харківська область потребують постійного екологічного обслуговування і контролю. По-перше, через значне техногенне навантаження на територію нашого краю: тут багато підприємств, аварії на яких можуть призводити до екологічного лиха. По-друге, оскільки ми отримуємо воду, головно, з поверхневих джерел. Участь експертів-екологів у розв’язанні управлінських завдань є нагальною потребою. Тож її має бути забезпечено як завдяки дорадчим органам, робочим групам, так і шляхом формування відповідних депутатських комісій. Зокрема багато років Харківська міськрада утворює Постійну комісію з питань транспорту, зв’язку та екології. Таким чином, надважливі питання екологічного спрямування опиняються відсунутими на другий, а іноді й на третій план. Постійну комісію Харківської міськради з питань екології та екологічної безпеки треба зробити самостійним дієвим органом міськради. Залучати до її роботи на правах консультантів науковців і експертів громадських організацій.

При розгляді проектів місцевих бюджетів слід вимагати достатнього фінансування програм підтримки енергоефективності, розвитку відновлюваної енергогенерації, сучасного громадського електротранспорту і велоінфраструктури.

Підписи:

ГО «Зелений Фронт»;

ГО «Добра Воля»

Ініціативна група «Новий Харків || Зелений гай»

Підписанти цього звернення пропонують іншим громадським організаціям приєднатися до викладених вище вимог. Для цього достатньо надіслати на електрону адресу info@zfront.org або Peregon.Oleg@gmail.com повну назву своєї організації та телефон контактної особи.

Кандидати у депутати (або на інші виборні посади), які готові після обрання виконувати викладені у нашому звернені вимоги, також мають  надіслати на електрону адресу info@zfront.org або Peregon.Oleg@gmail.com ПІБ, номер виборчого округу, назву політичної партії–суб’єкту висування, телефон контактної особи.

4 комментариев к Екологічне звернення «Зеленого Фронту» до кандидатів, які беруть участь у майбутніх місцевих виборах, і виборців

 • oleg_peregon

  Наше звернення на сьогодняшній день підтримали наступні кандидати в депутати:

  — Ірина Гончарова, Європейська Солідарність, кандидат в депутати Харківської міської Ради по Київському району.

  — Максим Корнієнко, «За майбутнє», кандидат в депутати Вовчанської ОТГ

  — Артем Костецький, «Українська стратегія Гройсмана», кандидат в депутати Пісочинської селищної ради.

  — Анатолій Козловський, Європейська Солідарність, кандидат в депутати Харківської обласної ради.

  Увага! Через технічні проблеми адреса info@zfront.org не працює, інформацію про підтримку нашої ініціативи прохання направляти на другу адресу — Peregon.Oleg@gmail.com.

  .

 • oleg_peregon

  Наше звернення підтримала Нарижна Олександра Сергіївна, кандидатка на пост Харківського міського голови, 1 номер у виборчому списку партії ГОЛОС.

 • oleg_peregon

  Це звернення підтримала Пузікова Валентина Сергіївна- кандидатка от партии ВО Батьківщина по Московському району в Харківську міську та Харьковську обласну раду

 • oleg_peregon

  Наше звернення також підтримав

  — Дмитро Булах, Блок Світличної «Разом», кандидат в депутати до Харківської міської ради, Київський район

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>