Архив новостей

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Детективная история с планом реконструкции парка им. Горького (белочки)

Детективная история произошла в г. Харькове с планом реконструкции парка Горького. По непроверенным сведениям 18.02.2011 г. состоялись общественные слушания, на которых некой группой лиц было принято градостроительное обоснование реконструкции Парка имени Горького и даже имеется протокол общественных слушаний! Но на официальном сайте Харьковского городского совета такая информация отсутствует. Очевидно, принимался очень секретный документ в условиях повышенной секретности, поскольку предоставить мне для ознакомления и копирования план реконструкции парка Горького отказались, сославшись на «интеллектуальную собственность». Историю переписки с горсоветом можно посмотреть здесь:
Из всего этого вытекает следующее:
1. Принималось не то, что есть на самом деле, например песочница – макет, стоявшая в своё время на станции м. Исторический музей.
2. Был впоследствии подлог документов, т.е. фальсификация!
3. Общественных слушаний не было вообще, а был лишь разыгран спектакль с их проведением, т.е. опять же фальсификация!
Мне была передана «шпионская копия» градостроительного обоснования реконструкции Парка имени Горького, лично Джеймсом Бондом, с которой можно ознакомится здесь: О чем имеется его статья:
А теперь по делу:
До Харківського окружного адмiнiстративного суду
61004, м. Харків, вул. Мар*їнська, 18-Б-3,

позивач: Гуденко Ігор Григорович,
що мешкає за адресою: ——-

Відповідач: Начальник управління по будівництву,
ремонту та реконструкції
Департаменту будівництва та дорожнього
Господарства Харківської міської ради
Золотарьов І. І.
м. Харків, майдан Конституції, 7

Адміністративний позов
про визнання відмови в задоволенні запиту на інформацію не законною та порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Мною, Гуденко Ігорем Григоровичем, на ім’я начальника Департаменту будівництва та дорожнього господарства Харківської міської ради, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» був поданий 12 лютого 2013 року інформаційний запит з проханням надати копії плану реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Горького, або надати можливість його скопіювати.
18.02.2013 року мені було надано відповідь за підписом Начальника управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та дорожнього Госпо-дарства Харківської міської ради Золотарьова І. І. за №3-13, якою було відмовлено в задоволенні запиту. Причиною відмови є посилання на Закон України «Про авторське право і суміжні права», так як у договорі з розробником проектно-кошторисної документації комплексної реконструкції парку зазначено, що авторське право на проектну документацію охороняється Законом «Про авторське право і суміжні права».
Відповідно до п. 1, ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (надалі Закону) рішення, дії чи бездіяльність розпорядника інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Вважаю відмову в задоволені запиту на інформацію протиправною, а посилання на Закон України «Про авторські та суміжні права» безпідставним виходячи з наступного:
1) Згідно п. 5 ст. 6 Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розрядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
Як видно з вимог Закону, відмова в задоволенні запиту на надання інформації, а саме копії плану реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Горького, абсолютно не законна. Парк – перебуває у комунальній власності, розпоряджається комунальним майном Харківська міська рада. Проектно-кошторисна документація розроблялася за рахунок коштів бюджету м. Харкова, роботи в парку імені Горького виконуються також за бюджетні кошти. Ця інформація є публічною так, як була створена в процесі виконання суб’єктом владних повноважень, а саме управлінням по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та дорожнього Господарства Харківської міської ради своїх обов’язків, з метою проведення реконструкції парку. Виконання цих обов’язків передбачених чинним законодавством. Парк імені Горького, знаходиться у володінні суб’єкту владних повноважень.
Тому посилання відповідача на Закон України «Про авторське право та суміжні права» абсолютно безпідставне та суперечить Закону «Про доступ до публічної інформації» адже метою Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень. Посилання на Закон України «Про авторське право та суміжні права», також суперечить принципу Закону, а саме вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом.
Не належать до інформації з обмеженим доступом, в тому числі не може бути віднесена і до Закону України «Про авторське право та суміжні права» відомості про витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
2) Відповідно до ст. 6 Закону в до публічної інформації з обмеженим доступом відноситься:
конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація.
Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до Закону при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Як видно з наведеного, запит на інформацію з проханням надати копії плану реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Горького, або надати можливість його скопіювати не можна віднести до конфіденційної інформації; таємної інформації, чи службової інформації. Тому жодних підстав для відмови в задоволенні запиту немає.
Згідно ч. 2 ст.19 Закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до стаття 212-3 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 6, 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» ст.ст. 2, 18, 19, 99, 104- 106, 162 КАС України,-

ПРОШУ СУД:
1) Визнати відмову в задоволенні запиту на інформацію начальника управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та дорожнього Господарства Харківської міської ради Золотарьова І. І. – протиправною.

2) Зобов’язати начальника управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та дорожнього Господарства Харківської міської ради Золотарьова І. І. надати запит на інформацію, а саме надати копії плану реконструкції центрального парку культури та відпочинку імені Горького, або надати можливість його скопіювати.
3) Розглядати справу в порядку письмового провадження за моєю відсутністю.

Додатки:
1.Звернення на ім’я Харківського міського голови Кернеса Г. А. від 07.12.2012р.
2.Відповідь Виконавчого департаменту культури ХИР від 10.10.2013р.
3.Інформаційний запит на ім’я начальника Департаменту будівництва та дорожнього господарства Харківської міської ради від 12.02.2013р.
4.Відповідь начальника управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та дорожнього Господарства Харківської міської ради Золотарьова І. І. за №3-13від 18.02.13р.
5. Квитанція про сплату судового збору.

«_1_»_березня_ 2013 р. І. Г. Гуденко

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>