Архив новостей

Сентябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Десять років — ювілей «Зеленого Фронту»

10 років тому назад, порушуючи усі існуючі закони і вимоги здорового глузду, харківська міська рада почала будувати нікому не потрібну дорогу крізь Центральний парк культури та відпочинку імені Горького, знищуючи при цьому тисячі дерев, серед яких були і 200-300-річні дуби-велетні. 10 років тому десь біля двох тисяч небайдужих харків’ян вийшли на захист нашої природної святині. Рівно 10 років тому влада направила проти нас міліцію, але вона не змогла зламати супротив. Тоді, вперше в історії України, були найняті тітушки, які й змусили природозахисників залишити табір опору. Рівно 10 років тому активісти з розбитого табору вирішили заснувати «Зелений Фронт», — громадську організацію, що існує й понині, захищає довкілля, бере участь як у глобальних екологічних процесах загальноєвропейського рівня, так і у локальних, харківських кампаніях.

Соціологи кажуть, що 10 років — це час зміни поколінь. 60-ки поступаються 70-кам, молодь 90-х уступає сцену молоді 2000-х. Але «Зелений Фронт» і сьогодні, за 10 років після свого створення, є молодим та енергійним, завзятим та готовим до будь-яких викликів долі. Складно навіть перерахувати всі ті акції та кампанії, які були проведені нами за ці роки. Складно і безсенсово, оскільки майже всі вони мають достойне відображення на нашому сайті, а також у ЗМІ усієї України, багатьох інших держав. Хоча, якщо бути відвертими, справ було настільки багато, що дуже часто не вистачало часу на те, щоб внести інформацію про них до нашого сайту, розповсюдити її в блогах тощо.

Ці десять років Координаційна Рада «Зеленого Фронту» щотижнево збиралася на свої засідання, плануючи та забезпечуючи проведення усіх акцій та заходів організації. Ці десять років пройшли досить гучно та яскраво, були організовані фестивалі та концерти, фотовиставки та міжнародні конференції, заходи за участю «Зеленого Фронту» відбувалися не тільки в Харкові та Києві, але й в місті-побратимі Нюрнберзі, різних містах України (Одесі та Полтаві, Івано-Франківську та Львові, Тернополі та Нових Санжарах, Рогатині та Дніпрі, багатьох-багатьох інших).

Що б там не було — але в будь-якій організації головне — це люди, її члени, прихильники та симпатики. За ці десять років ми втратили декількох найкращих активістів та друзів. Назавжди перейшов від нас у Небесну Сотню наш побратим Євген Котляр, фільм про нього ми зняли на волонтерських засадах, щоб зберегти пам’ять про цю видатну людину. Ще один наш побратим — Олексій Затилюк (Льоша Бриз) — загинув під час війни за звільнення Донбасу та Криму під Іловайськом у складі добровольчого батальйону «Донбас». Нема з нами одного з найактивніших зеленофронтівців — Сергія Чадромцева. Відійшов у вічність друг нашої організації, академік-еколог та правозахисник Олексій Кашуба… Цей сумний перелік, нажаль, є досить великим, ми будемо пам’ятати тих захисників природи, хто залишив цей світ, та продовжувати в міру своїх сил їхню важливу справу.

Ми пишаємось тим, що у складі активістів та симпатиків нашої організації є талановиті, яскраві, незвичайні люди, що за 10 років наша дружба зміцнішала, з’явилися нові активісти, ті, хто є небайдужими до проблем охорони довкілля, захисту дикої природи, розвитку екологічної свідомості суспільства. За цей час виникли родини зеленофронтівців, народилися «зеленофронтівські» діти, стали дорослими ті діточки, які брали участь у протестах 2010 року у Парку Горького. За 10 років зеленофронтівці зробили багато чого цікавого і корисного поза межами організації: видавали книжки та захищали дисертації, народжували дітей та створювали винаходи, лікували людей та виховували фахівців майбутнього. Але майже щодня після роботи кожен з нас присвячував свій час, своє натхнення, свої сили боротьбі за порятунок природи, роботі на користь «Зеленого Фронту».

10 років — не 10 кроків, на нашому шляху було багато перешкод, більшість яких нам вдалося подолати. Але, звісно, далеко не всі. Колись влада робила все, щоб не зареєструвати нашу організацію як юридичну особу. Нам вдалося подолати цю проблему, і зареєструвати благодійний фонд, але за майже 2 роки свого існування він зібрав… аж 0 грн. 0 копійок. І ми, як і раніше, залишаємось суто волонтерською організацією, яка не отримує ніякого фінансування, і існує завдяки ентузіазму і альтруїзму залучених до її діяльності людей. Хоча підтримка нашої статутної діяльності благодійниками не була б зайвою, бо дещо важливе ми не можемо зробити через брак коштів.

Є крилатий вислів, що «один в полі — не воїн». І «Зелений Фронт» ніколи не був наодинці з наявними проблемами та труднощами. Нас завжди підтримували та підтримують дружні організації з Харківщини та усієї України. З великою вдячністю ми згадуємо таких друзів (на жаль, не всі вони зараз продовжують свою важливу для суспільства діяльність), як «Поступ», «Товариство учасників руху», «Просвіта», «Екологія. Право. Людина», «Енергія миру», «Національний екоцентр України», «Київський еколого-культурний центр», «Мама-86», «Українська Гельсинська спілка», «Харківська правозахисна група», «Зоозахисне об’єднання «Разом», «Побратимський комітет Нюрнберг-Харків», «Баварське товариство охорони природи» та багато-багато інших. Ми знаємо, що маємо скрізь по Україні та в Європі однодумців, друзів, соратників, тих, хто підкаже вихід з будь-якої складної ситуації тощо. Велика частина роботи виконана «Зеленим Фронтом» у межах співпраці з Платформою громадянського суспільства «Україна-ЄС», зокрема, в складі Робочої групи 5, яка опікується природоохоронними питаннями. Це — дуже цікавий та важливий досвід для нашої громадської організації та для всього українського екологічного руху. Дуже важливим також є співробітництво в рамках платформи «Хортицький форум».

Зазвичай у свої минулі дні народження «Зелений Фронт» проводив урочисті конференції та толоки на природоохоронних територіях, частіше за все — у пам’ятці природи «Сокольники-Помірки», що є реліктовою дібровою. На жаль, цього року ми не можемо провести жодного масового заходу через карантинні обмеження та неприпустимий ризик зараження учасників. Тому значна кількість заходів відбудеться у онлайн-режимі. Наприклад, на каналі «Ютьюб» нашої організації вже розпочався процес оприлюднення відеоархівів з протестів 2010 року, як все тоді відбувалося, як народжувалася наша команда: https://www.youtube.com/playlist?list=PLJgp0q99ahmFWCWMqTK3FJYpcM9Lsitsm, також плануються інші заходи, слідкуйте за новинами на нашому сайті!

З повагою,

Олег Перегон, ГО «Зелений Фронт»

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>