Архив новостей

Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Четвертий день інвентаризації. Натурні роботи на огородженій ділянці закінчені.

Сьогодні силами всього п’ятьох осіб роботи по інвентаризації Саду Шевченка були завершені. Останні заміри — дуба, що стоїть просто за спиною пам’ятника Тарасові. Цій рослині 357 років. Але це приблизно. Отже, важка праця у полі відтепер заміняється на важку працю в кабінеті, зібрані дані треба обробити та представити у зручному для користуванні вигляді.

Усього у роботах з інвентаризації прийняло участь близько трьох десятків волонтерів. Сподіваємось, що під час інвентаризації решти саду кількість добровольців збільшиться. Втім, професіоналізм прийшов до учасників цієї акції лише в останні дні, отже, далі все піде швидше та впевненіше. А ще — велика подяка нашим нюрнбергським побратимам, які передали цю зручну технологію інвентаризації зелених насаджень нашій громаді, навчили нашого активіста та ще й провели у Харкові кілька майстер-класів.

З цікавинок сьогоднішнього дня — ще один привитий десь у 30-ті роки минулого сторіччя ясен, а також могутній великий клен (на центральній алеї), якому дуже багато років. Поруч з таким велетнем людина здається дрібною комашиною.

Отже, інформацію зібрано, заміри — зроблено. Попереду — нанесення цієї інформації на мапу, можливе уточнення деяких даних, які могли бути зібрані не зовсім коректно — і, в решті решт, створення першої мапи фрагменту Саду Шевченка. Ми плануємо, що обробка даних займе не більше тижня, отже, чекайте на створення цієї корисної мапи.

А поки ми обробляємо дані, ви можете подивитися відеоролик про нашу інвентаризацію, створений талановитим оператором та монтажером Ігорем Гуденко.

А на завершення — інформація про Флорентіійську Хартію, яка була прийнята 21 травня 1981 року Міжнародним Комітетом з історичних садів. Цей документ ратифіковано й Україною (посилання).

У цьому нормативному акті міститься заборона реставрації історичного саду інакше, як по первісному плану («Ст. 12. При выборе видов деревьев, кустарников и цветов для замены нужно принимать во внимание установленные правила для разных ботанических и культурных зон, имея целью поддерживать и изыскивать первоначальные виды»). А ще — вимагається обов’язкова інвентаризація парку або саду. Отже, щоб наша перлина — Сад Шевченко — не втратив статусу історичної пам’ятки, ми всі маємо ще багато чого зробити, адже поки що інвентаризацією охоплено не більше 1/6 частини площі.

Олег Перегон, «Зелений Фронт»

Фото: https://goo.gl/photos/oAabxLTMtbYBQMm26

Видео:

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>