Архив новостей

Июль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Почав роботу Благодійний фонд «Зеленого Фронту»

Громадська організація «Зелений Фронт» має честь повідомити усім своїм прихильникам та симпатикам про те, що нею відкрито благодійний фонд, завданням якого є накопичення фінансів для поточної діяльності зеленого руху. Нагадаємо, що з першого дня існування і до цієї хвилини сам «Зелений Фронт» був і залишається волонтерською організацією, яка об’єднує однодумців, небайдужих до проблем захисту природи, довкілля, збереження зелених зон.

Сьогодні у природоохоронців України є доволі багато роботи. Адже імплементація європейського природоохоронного законодавства йде не так швидко й успішно, як цього б хотілося, а звиклі до безкарності браконьєри та корупціонери нікуди не поділися і продовжують знищувати природні багатства. Діяльність ГО «Зелений Фронт» з 2010 року проводилася без використання жодної бюджетної або грантової копійки, все що робилося — від великих фестивалів до дрібних кампаній з захисту дерев на конкретних вулицях Харкова — робилося виключно завдяки ентузіазму активістів організації та коштів їх родин. Однак прийшов час, коли цього ресурсу вже стало не вистачати, оскільки кожна кампанія, навіть найдрібніша, вимагає суттєвих затрат. Адже по-перше, це — листування з офіційними органами, по-друге, сплата за копіювання необхідних документів, поїздки, інколи довготривалі, буває, що для вирішення тієї чи іншої проблеми нам дуже необхідно провести аналізи в офіційних лабораторіях, а це теж коштує грошей. Більше того, не маючи статусу юридичної особи «Зелений Фронт» не може бути стороною у суді (а така необхідність час від часу виникає), не може укладати повноцінні договори з іншими організаціями тощо.

Перше рішення про оформлення ГО «Зелений Фронт», яке є зареєстрованим методом повідомлення (без створення юридичної особи), ми прийняли у 2013 році. У листопаді того року нами були подані усі необхідні документи, але тодішня влада відмовила нам у реєстрації. Ми мали б судитися, але на це не було ані сил, ані часу, адже в той самий час «Зелений Фронт» вів одночасно декілька судових кампаній на захист природи. Друга спроба була здійснена у 2014 році, коли знов ми подали документи, але отримали відмову, на наш погляд, незаконну. Склалася ситуація, коли влада створила перепони на шляху нашого розвитку. Однак ми були змушені і цього разу відступити, адже не мали сил вести одночасно і цю судову кампанію.

У 2017 році ми знов прийняли рішення про створення юридичної особи, але цього разу не в масштабах усієї організації (яка продовжує свою волонтерську роботу), а в якості доповнення до неї, своєрідної дочірньої, допоміжної благодійної організації. За 2018 рік під керівництвом члена координаційної ради ГО «Зелений Фронт» Василя Агафонова, який став головою новоствореної організації, було складено Статут Благодійної організації «Благодійний фонд Зеленого Фронту», проведені всі необхідні заходи для його реєстрації. Те, що багатьом іншим організаціям дається легко і просто, нам обійшлося в більш ніж рік боротьби з бюрократичними перепонами та рогатками. Відразу після реєстрації організації нас змусили її перереєструвати, мовляв, ми зареєструвалися неправильно і т.і. Втім, ця епопея закінчилася, і сьогодні наш благодійний фонд має все необхідне для роботи — Статут, свідоцтво про реєстрацію, довідку про неприбутковість і розрахунковий рахунок у банку.

Чи змінить ця обставина філософію роботи «Зеленого Фронту», його відношення до природоохоронної справи? Ні, адже наш громадський рух продовжує ті традиції, які були закладені при його заснуванні у 2010 році, і наявність фінансової спроможності лише додасть можливостей для ефективної роботи. Чи буде «Зелений Фронт» доповідати благодійникам-донорам про те, як були витрачені їхні гроші? Безумовно, кожна копійка, витрачена громадською організацією, буде розписана у фінансових звітах, які щоквартально розповсюджуватиме наш сайт. Яких пожертв ми чекаємо? У групах та спільнотах «Зеленого Фронту» зареєстровані тисячі людей. Деякі з них не беруть активної участі у роботі нашої організації з різних причин. І вже неодноразово ці пасивні члени нашої організації пропонували різні види допомоги, у тому числі, фінансової. Але тільки тепер в нас з’явилася можливість зібрати в них таку допомогу. Ми не очікуємо мільйонів гривень, ми не очікуємо фінансів, які дозволять повністю захистити рідну природу. Але якщо кожен з наших зареєстрованих симпатиків перерахує хоча б 10-20 гривень на місяць — це буде достатньо для вирішення значної кількості фінансових проблем, які має сьогодні наша організація. Ми також плануємо цільові збори коштів на конкретні проблеми, наприклад, на друк листівок щодо недопущення розміщення у Харкові ртутного виробництва (http://www.zfront.org/petitsiyarr/), на проведення експертиз у зв’язку з порушеннями законодавства при будівництві полігонів ТПО у Люботині та Богодухові тощо. Є в планах і участь у грантових конкурсах.

Залишилося оприлюднити реквізити нашого фонду:

Номер рахунку: 26000052100706

Найменування (скорочене): «БФ Зеленого Фронту»

Код ЄДРПОУ/ІПН: 42087183,

АТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 351533

Юридична адреса банку: вул. Грушевського, 1д, м. Київ 01001, Україна.

Статут фонду: (див. нижче).

Олег Перегон, голова КР ГО «Зелений Фронт», співзасновник БО «Благодійний фонд Зеленого Фронту»

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>