Архив новостей

Февраль 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Наши баннеры

Баннерообмен:

Правила комментирования

Присоединяйтесь к нам:

Сім років «Зеленому Фронту»

2 червня наша громадська організація святкуватиме своє 7-річчя. В перерахунку на людську долю — це час йти до школи. В перерахунку на громадське життя — це майже епоха. Ми зібралися за минулої влади, а сьогодні живемо в оновленій країні, щоправда, місцева влада, через зухвалу непрофесійність якої ми всі опинилися свого часу в лавах громадського екологічного руху, суттєво не змінилася ані ментально, ані персонально. По традиції, як і кожен попередній день народження, свою сьому річницю «Зелений Фронт» святкуватиме прибиранням лісу. Запрошуємо усіх наших активістів та симпатиків до Харківського лісопарку, до пам’ятки природи «Сокольники-Помірки».

Оскільки 2 червня — це будній день (п’ятниця), наш святковий суботник відбудеться наступного дня — 3 червня, у суботу. Збір бажаючих зробити нашу природу трішки чистішою — о 12.00 через дорогу навпроти кафе «Дубки». Для тих, хто запізниться, телефон для контакту (050-22-88-236). У програмі суботника: роздільний збір відходів, залишених на території пам’ятки природи — лісової перлини Харкова свинями-відвідувачами. Вже є домовленість з підприємством з утилізації відходів про прийом та переробку зібраного нами роздільно непотребу. Орієнтовна тривалість робіт — 3 години.

Бажаючі прийняти участь у заході запрошуються як із власним інвентарем (рукавички, мішки тощо), так і без нього, оскільки в нас вже є декілька десятків мішків та рукавичок. Після толоки — вільний простір біля багаття (для бажаючих). Нижче — фото з минулих суботників, щоб усі зрозуміли, як це прикольно та весело.

П.С. День народження — це не тільки свято. Це ще й привід переоцінити свою роботу, згадати найбільш важливі події у житті організації. Складно умістити у формат одного допису все, що ми пережили разом за 7 пройдешніх років. Попередні звіти нашої організації можуть розкрити її поетапного росту та розвитку: http://www.zfront.org/20_sent_konferentsiya/, http://www.zfront.org/5-rokiv-zelenogo-frontu-zi-svyatom/, http://www.zfront.org/itogi-vesny-subbotniki-i-pervotsvet/, http://www.zfront.org/zelenyy-front-_konferents/, http://www.zfront.org/17-marta-den-patrika-po-zelenofrontovski/, http://www.zfront.org/god-zelenogo-fronta-polet-normalnyy/, http://www.zfront.org/6ro/ інші. А ось історичний документ — протокол першої конференції нашої тоді новонародженої організації: http://www.zfront.org/protokol-uchreditelnoy-konferentsii-03-08-2010/.

Якщо підсумувати наші головні надбання, маємо наступний (вельми поверхневий) аналіз. «Зелений Фронт» здійснює традиційні екологічні кампанії, започатковані екологічним громадським рухом багато років назад. Щорічно організація проводить такі кампанії як «Першоцвіт» (http://www.zfront.org/operatsiya-pervotsvet-chast-ii-polnyy-proval/, http://www.zfront.org/pervotsvet-2013-reydy-mechty-ili-harkovskoe-chudo/, http://www.zfront.org/podsnezhnik-shafran-i-tsiklamen-pomogayut-otlichit-zhloba/, http://www.zfront.org/otkryitoe-pismo-o-vyipolnenii-gosudarstvennoy-programmyi-pervotsvet/), в межах якої було створено програму уроку для школярів та відеоролик, які увійшли до «Зеленого пакету», що підтримується ОБСЄ; «Ялина», під час якої активісти захищають від вирубки хвойні насадження; «Замість ялини — букет» тощо. Також «Зелений Фронт» захищає зелені зони міст та селищ, ліси, парки, лісопосадки.

«Зелений Фронт» став однією з перших в Україні громадських екологічних організацій, які почали опікуватися проблемою видобутку в Україні так званих «нетрадиційних газів» методом водного фрекінгу. У 2011 році ми почали розбиратися в цьому питанні: проводили зустрічі з компаніями-видобувниками (http://www.zfront.org/predstaviteli-shell-pobyvali-v-gostyah-u-zelenogo-fronta/), обговорювали ситуацію з громадськими експертами (http://www.zfront.org/frekinggas/). Врешті решт, 25.07.2012 ми ініціювали створення робочої групи, в яку на волонтерських засадах запросили вчених та громадських експертів (http://www.zfront.org/sostoyalos-4234/). Разом з цими експертами за ініціативи нашої організації були розроблені «Критерії екологічної та техногенної безпеки при видобутку газу методом фрекінгу» (http://www.zfront.org/kriteriji_bezp/), документ, який заслужив багато рекомендацій від різноманітних експертів та експертних заходів (семінарів, конференцій тощо) як гарне підґрунтя для розробки вітчизняного законодавства, яке б убезпечувало застосування методу фрекінгу в Україні. «Критерії» були оприлюднені 12.11.2012.

«Зелений Фронт» прийняв участь у проведенні низки конференцій та семінарів, у тому числі міжнародних (http://www.zfront.org/s-othodami-borotsya-a-vlasti-kontrolirovat/, http://www.zfront.org/kriterii_bezop_ru/, http://www.zfront.org/uchenye-i/, http://www.zfront.org/zaproshuyemo-na-seminar-garyache-dovkillya/, http://www.zfront.org/gomolshanskiy-park-svyatynya-kotoruyu-ubivayut/), організував (або став соорганізатором) декілька виставок, одна з яких пройшла в Нюрнберзі, місті-побратимі Харкова (http://www.zfront.org/sensatsiya-zelenyy/, http://www.zfront.org/nyurnberg2/), в іншій, що відбулася у Харкові, брали участь шведські художники-екологи (http://www.zfront.org/klimatichni-zmini-movoyu-karikaturistiv-ukrayini-i-shvetsiyi/), прийняв участь у декількох фестивалях екологічного спрямування або ініціював їх проведення: (http://www.zfront.org/avtomatov-net/, http://www.zfront.org/ekologiya-i-duhovnost/ тощо). Двічі представники «Зеленого фронту» та створеної за його ініціативи «Робочої групи зі сланцевого газу» (http://www.zfront.org/sostoyalos-4234/) виступали на комітетах Верховної ради України на громадських слуханнях по актуальних питаннях видобутку так званих «нетрадиційних газів» методом водного фрекінгу (http://www.zfront.org/verhovnradslush/, http://www.zfront.org/vistup/, http://www.zfront.org/sg/). Десятки судів були проведені організацією для захисту природи та захисту наших членів від переслідувань через природоохоронну діяльність: http://www.zfront.org/sud_lesoparka/, http://www.zfront.org/administrativniy-pozov-za-porushennya-zakonu-ukrayini-pro-dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/, http://www.zfront.org/tri-mesyatsa-suda-tri-mesyatsa-tuda/, http://www.zfront.org/beryozovaya-roscha-snova-v-opasnosti/, http://www.zfront.org/itogi-suda-po-uchastku-lesoparka-peredannomu-gr-zelenyy-front/, http://www.zfront.org/o-zemle-rodimoy/ багато інших.

А ще ми займаємось: захистом чорноземів від злочинного розкрадання, екопросвітництвом, захистом унікальних ландшафтів, створенням природоохоронних територій, взаємодією з науковцями тощо, боротьбою з корупцією у екологічних та правоохоронних органах. Наша організація активно співпрацює з екологами Німеччини, Польщі, США, Швеції, багатьох інших країн. А в межах України ми активно співпрацюємо з такими громадськими екологічними організаціями як Національний екоцентр України, Київський еколого-культурний центр, Мама-86, Всеукраїнська екологічна ліга, «Екологія. Право. Людина.», Екоклуб (Рівне), багатьма іншими.

Громадська організація «Зелений Фронт» є абсолютно волонтерською, вона не має розрахункового рахунку. Серед членів організації є представники різних професій: як фахові біологи, екологи, хіміки, так і письменники, студенти, журналісти тощо.

У 2012 році ГО «Зелений Фронт» провела фотовиставку «Про дерева та права людини» у місті Нюрнберг, Німеччина (http://www.zfront.org/sensatsiya-zelenyy/). У 2014 році «Зелений Фронт» при фінансовій підтримці Фонду Демократії ООН провів екологічний тур «За безпечну енергетику» у Полтавській області (http://www.zfront.org/zaproshennya-na-uchast-u-mini-turi-za-bezpechnu-energetiku-po-poltavskiy-oblasti/, http://www.zfront.org/tur2_/, http://www.zfront.org/tur_2d/, http://www.zfront.org/tur_3u/, http://www.zfront.org/tur_3s/).

Весь 2016 рік «Зелений Фронт» разом з Українською Гельсинською спілкою з прав людини, МБО «Екологія – Право – Людина», ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ», ЕГО «Зелений Світ» та деякими іншими організаціями здійснював амбітний проект Думайдан-2016. Мета проекту — виправлення екологічного законодавства України так, щоб зелені зони та інші природні ділянки населених пунктів були врешті решт захищеними від будь-яких зазіхань забудовників, порубників, мисливців за корисними копалинами. Фактично наша організація використала весь свій досвід, накопичений за часи існування, задля формулювання законопроектів та проектів нормативних актів. А ще для покращення кінцевого документу ми разом з іншими організаторами проекту об’їздили всю державу та «синхронізували годинники» з колегами з різних міст країни. Паралельно з обговоренням змін до законодавства ми возили з собою фотовиставку, яка пропагувала захист зелених насаджень. Київ, Львів, Харків, Одеса, Тернопіль, Івано-Франківськ — у кожному місті ми знайшли однодумців, з якими віднині будемо співпрацювати, лобіюючи законопроекти і допомагаючи один одному у природоохоронній роботі: http://www.zfront.org/dumaydan_2016/, http://www.zfront.org/dumaydan_2016_e/, http://www.zfront.org/dumaydan__2016/, http://www.zfront.org/dumaydan-2016-fotomiti/, http://www.zfront.org/fotomiti-scho-ryatuyut-dereva/, http://www.zfront.org/ano_vis/, багато інших. Про масштаби цієї роботи свідчить хоча б такий факт: одне з останніх експертних обговорень законопроектів та фотовиставка, що його супроводжувала, пройшли у офісі омбудсмена України, наші пропозиції викликали велику підтримку і серед фахівців офісу омбудсмена, і серед депутатів різних фракції парламенту, і серед експертного середовища України. Отже, чекатимемо на покращення законодавства найближчими місяцями. Хочеться подякувати усім «зеленофронтівцям», які доклали зусиль до цієї адової роботи, яка потребувала багато зусиль та енергії від усіх її учасників. Окрема подяка Ігору Гуденко, який не тільки прийняв участь у законотворчості, але й змонтував перший відеоанонс проекту.

Однією з найяскравіших подій минулого року у екологічному житті Харківщини став Перший ботанічний фестиваль, спрямований на захист харківської перлини — Ботанічного саду ХНУ ім. Каразіна, співорганізатором якого виступив «Зелений Фронт»: http://www.zfront.org/pervyy-botanfest_/. Є амбітні плани повторення цього фестивалю. А в цьому році наша громадська організація презентувала новий відеоролик на захист червонокнижних першоцвітів: http://www.zfront.org/ro1v/. Є плани підготовки ще декількох відеороликів на захист рідкісних рослин.

ГО «Зелений Фронт» є одним з активних членів Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яка створена за Договором про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: http://www.zfront.org/pgs_ukraina_es_rg5/, ціла низка пропозицій нашої громадської організації враховані при підготовці документів Платформи. ГО «Зелений Фронт» прийняв участь у громадських обговореннях великої кількості законопроектів та проектів нормативних актів, які стосувалися охорони довкілля, збереження природи. Майже постійно наша громадська організація намагається вирішити питання природоохорони у судовому порядку, втім, далеко не завжди ми отримуємо позитивні результати, звертаючись до Феміди: http://www.zfront.org/ostannye-poperedzhennya-vid-upovnovazhenogo-verhovnoyi-radi-ukrayini-z-prav-lyudini-scho-do-vidkritosti-ta-dostupnosti-generalnogo-planu-m-harkova/, http://www.zfront.org/sprava-pro-administrativne-pravoporushennya/, багато інших.

Отже, організація «Зелений Фронт» і сьогодні має багато справ, багато планів, багато ідей. Дякуємо за це усім нашим активістам та прихильникам, усім, хто був з нами ці роки. І з сумом згадуємо тих наших друзів та побратимів, яких вже немає на цьому світі. Одному з наших «зелених братів» — Герою Небесної Сотні Євгену Котляру — ми присвятили фільм, відзнятий на його честь: http://www.zfront.org/geroy-ukrainy-evgeniy-kotlyar/, ця документальна кінокартина була презентована у кінотеатрі у 2015 році, а в минулому році — експонована деякими харківськими телеканалами, що теж є здобутком нашої організації: http://www.zfront.org/kotlyara_14_kv/.

2 комментариев к Сім років «Зеленому Фронту»

  • А. Богданис

    Друзья!
    Заранее спасибо всем кто придет на наш день рождения-субботник. Просто хочу всем напомнить, что все мероприятия ЗФ проходят в безалгокогольном формате. Так, что берите с собой улыбки, детей, друзей и конечно подруг. А вот алкоголь оставьте дома.
    PS. К десятилетнему юбилею ЗФ мы будем стремиться ввести аналогичные ограничения и на табакокурение на официальных мероприятиях нашей общественной организации.

  • Олег Перегон

    Лучше к столетнему ;)

Оставить ответ

 

Вы можете использовать эти HTML тэги

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>